اطری و مقصودی حذف شدند

تهران - ایرنا - رضا اطری و امیرحسین مقصودی آزادكاران وزن های 57 و 65 كیلوگرم ایران از پیكارهای جهانی سال 2018 در مجارستان حذف شدند.

به گزارش ایرنا، رقابت های كشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوك شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
اطری دارنده مدال برنز آسیا، در مرحله مقدماتی وزن 57 كیلوگرم این مسابقات به مصاف «باخبایار اردنبالت» دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی از مغولستان رفت و حریف خود را 6 بر یك شكست داد. اطری با این پیروزی انتقام شكست بازی های آسیایی را از حریف مغولی گرفت.
این آزادكار مازندرانی تیم ملی در دور دوم مقابل ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان و اروپا از بلاروس در حالی كه در ثانیه های پایانی 5 بر 3 پیش افتاده بود با نتیجه 5 بر 5 باخت.
با توجه به شكست آندریف مقابل حریف ژاپنی، رضا اطری در دومین تجربه جهانی خود از دور رقابت ها حذف شد.
مقصودی آزادكار وزن 65 كیلوگرم نیز برابر ولادیمیر خینچگیاشویلی دارنده مدال طلای جهان و المپیك با نتیجه 7 بر 3 مغلوب شد.
حریف نامدار گرجی در مرحله یك چهارم نهایی مقابل آزادكار ازبكستانی به پیروزی رسید اما در مصاف با احمد چاكایف از روسیه با نتیجه 10 بر صفر شكست خورد تا مقصودی نیز از دور مسابقات حذف شود.
علیرضا كریمی دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی، امروز (یكشنبه) در دور نخست مبارزه های وزن 92 كیلوگرم ابتدا با نتیجه 10 بر صفر «ریكاردو بائز» از آرژانتین را شكست داد.
این آزادكار كرجی تیم ملی در دور دوم موفق شد «شریف شریف اف» كشتی گیر كهنه كار جمهوری آذربایجان و دارنده مدال طلای المپیك و جهان را با نتیجه هفت بر صفر از پیش رو بردارد.
كریمی برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی «باتیربك چاكولوف» از روسیه را پیش رو دارد.
عزت الله اكبری نیز در دور نخست وزن 79 كیلوگرم با «جانی بور» دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه با نتیجه 10 بر 2 به پیروزی رسید.
دارنده مدال نقره جهان در كشتی دوم مقابل «سوسوكه تاكاتانی» دارنده مدال نقره جهان از ژاپن در حالی كه تا ثانیه های پایانی 2 بر یك از حریف عقب بود موفق شد با خاك كردن حریف در نهایت این مبارزه را 3 بر 2 به سود خود پایان دهد.
این آزادكار جویباری تیم ملی برای راهیابی به جمع چهار نفر برتر تا لحظاتی دیگر باید به مصاف «گریگور گریگوریان» از ارمنستان برود.
در مبارزات چهار وزن نخست نیز محمدباقر یخكشی برابر جوزف كلون از آمریكا و حسن یزدانی و پرویز هادی آزادكاران وزن های 86 و 125 كیلوگرم امشب برای كسب مدال برنز به ترتیب باید به مصاف 2 حریف روسی شامل داورن كوراگلیف و آنزو خیزروف بروند.
ورزشی**1067**2024