بانك سپه طبق قرارداد در آزادراه مراغه - هشترود مشاركت مي كند

مراغه - ايرنا - بانك سپه از عمل به تعهدات قانوني اين بانك در قالب اجراي قرارداد مشاركت طرح آزادراه مراغه - هشترود خبر داد.

به گزارش يكشنبه ايرنا، در اطلاعيه روابط عمومي بانك سپه در پاسخ به اظهارات نماينده هشترود در مجلس شوراي اسلامي با عنوان «بانك سپه به تعهدات خود در آزادراه هشترود - مراغه عمل نمي كند» آمده است: بانك سپه تعهدي مبني بر پرداخت مبلغ 50 ميليارد تومان بابت پروژه آزادراه مراغه -هشترود نداشته و وفق مفاد قرارداد مشاركت مربوطه نسبت به پرداخت سهم الشركه خود براساس درصد پيشرفت پروژه اقدام مي نمايد.
اطلاعيه حاكي است: باتوجه به انصراف شريك بخش خصوصي از همكاري در اين زمينه و متعاقب آن ابلاغ محدوديت هاي قانوني در خصوص سرمايه گذاري هاي بانك از سوي مراجع نظارتي، قرارداد مشاركت مورد نظر به موقع عملياتي نشد.
در اظلاعيه اضافه شده است: اخيرا پس از پيگيري هاي صورت گرفته، مجوز لازم به بانك ابلاغ شده و شريك ديگري براي تامين 20 درصد هزينه هاي پروژه اعلام آمادگي كرده لذا تنظيم متمم قرارداد با شريك جديد در شرف اجراست.
به گزارش ايرنا، نماينده مردم هشترود و چاراويماق در مجلس شوراي اسلامي در 23 مهرماه جاري در جمع خبرنگاران از عدم انجام تعهدات بانك سپه به عنوان سرمايه گذار طرح آزادراه هشترود - مراغه انتقاد كرده بود.
سيد حمزه اميني در اين خبر اظهار كرده بود: قرار بود 50 ميليارد تومان به عنوان پرداخت اوليه ازسوي بانك سپه پرداخت شود كه تاكنون عملياتي نشده است.(http://www.irna.ir/eazarbaijan/fa/News/83066262)
ساخت آزادراه 92 كيلومتري مراغه - هشترود در پنج قطعه و با هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري از سال 93 آغاز شده و اكنون پس از گذشت 39 ماه تنها از 30 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است.
در ساخت اين آزادراه سهم دولت 60، بخش خصوصي 20 و بانك سپه 20 درصد است.
جاده فعلي مراغه - هشترود به طول 101 كيلومتر، تقاطع و شاهرگ ارتباطي استان هاي آذربايجان شرقي، كردستان و آذربايجان غربي با حدود 10 ميليون نفر جمعيت است و همين امر، اهميت تسريع در ساخت آزادراه در اين مسير را دوچندان مي كند.
3077/7487