۲۸ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۱۶
کد خبر: 83072242
۰ نفر
مساله داوري و فوتبال نساجي قائمشهر

ساري-ايرنا- نساجي قائمشهركه فصل گذشته پس از 24 سال موفق شد تا با تفاضل گل خود را به ليگ برتر به عنوان معتبرترين سطح فوتبالي كشور برساند، اين روزها سرنوشتش در اين رقابت ها با سوت داوران گره خورد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سوت داوري در چند بازي اخير به خصوص در ديدار هفته دهم رقابت هاي ليگ برتر به گونه اي براي اين تيم بخت برگشته مازني زده شد كه حتي داد كارشناسان داوري نيز درآمد.
در بازي جمعه گذشته، تيم نساجي قائمشهر كه به دنبال جبران شكستش برابر سپاهان در جام حذفي به اصفهان سفر كرده بود، با بازي خوبش توانست ميزبان را در خانه متوقف كند كه در دقيقه 96 ، داور ( كوپال ناظمي) با آنچه كه سوت اشتباه از سوي كارشناسان داوري اعلام شد، يك پنالتي به سود سپاهان گرفت كه باخت نساجي با اين سوت رقم خورد.
نساجي قائمشهر از 9 بازي ليگ برتر با يك برد، 4 مساوي و 4 باخت و 7 امتياز در رده 13 جدول 16 تيمي اين رقابت ها قرار دارد.
*** تاييد اشتباه داوري
يكي از كارشناسان داوري اشتباه داور را در بازي نساجي با سپاهان كه در دقايق پاياني يك پنالتي به سود تيم ميزبان گرفت را محرز دانست.
نويد مظفري در گفت و گو با رسانه ملي گفت داور به جاي پنالتي به ضرر نساجي بايد به بازيكن سپاهان به دليل تمارض كارت زرد نشان مي داد.
*** اشتباه داوري علت قهرنشيني نساجي
سرمربي تيم نساجي قائمشهر اشتباه داوري را علت قعر نشيني تيمش مي داند و خواهان ورود كميته داوران به اين قضايا شد.
جواد نكونام معتقد است با گذشت 9 هفته از رقابت هاي فوتبال ليگ برتر تمام اشتباهات داوري به ضرر تيم نساجي تمام شد و اگر اين اشتباهات نبود، وضعيت اين تيم در جدول تغيير اساسي داشت.
در همين حال رئيس هيات مديره باشگاه نساجي قائمشهر نسبت به آنچه كه اشتباهات مكرر داوري بر عليه تيمش در چند هفته اخير رقابت هاي فوتبال ليگ برتر اعلام كرد به كميته داوران هشدار داد.
فرهاد صنيعي فر گفت: صبر تماشاگران قائمشهري كه تاكنون چندين بار به دليل نظم و انضباط و نداشتن حاشيه در ورزشگاه به خصوص ديدارهاي خانگي مورد تشويق سازمان ليگ نيز قرار گرفتند، با اشتباهات داوري رو به اتمام است و بايد به اين قضايا سر و سامان داده شود.
مالك باشگاه نساجي افزود: تيمش به خصوص در ديدار با سپاهان در هفته نهم در اصفهان مستحق باخت نبوده و اين اشتباه داوري بود كه با سوت اشتباه باخت را به تيمش تحميل كرد.
صنيعي فر در نامه اي به اصفهانيان رئيس كميته داوران از وي خواست چنانچه نمي تواند به وضعيت داوري سروسامان دهد ، لااقل از پستش استعفا دهد.
نساجي قائمشهر جمعه هفته آينده چهارم آبان ميزبان تيم ماشين سازي تبريز است كه با 9 امتياز از 9 بازي در رده دهم ليگ برترقرار دارد.
6982/1899