۲۸ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۱۲
کد خبر: 83071638
T T
۰ نفر
ضارب اصلي محيط بان گلستاني تسليم قانون شد

گرگان - ايرنا - فرمانده انتظامي استان گلستان گفت كه ضارب اصلي محيط بان فقيد پارك ملي گلستان شب گذشته خود را تسليم پليس كرد.

سرتيپ دوم ستاد علي اكبر جاويدان امروز شنبه در گفتگوي تلفني با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: پيش از اين نيز 10 نفر از همدستان و مظنونين مشاركت به درگيري با محيط بانان پارك ملي گلستان شناسايي و دستگير شده بودند.
به گزارش ايرنا بامداد چهارشنبه گذشته شكارچيان غيرمجاز با شليك مستقيم به محيط بانان پارك ملي گلستان چهار محيط بان را زخمي كه در اين بين تاج محمد باشقره براثر اصابت گلوله به قلبش جان خود را بر سر حفاظت از محيط زيست نهاد.
فرمانده انتظامي گلستان با يادآوري هماهنگي و همكاري ضابطين قضايي از جمله پليس، بسيج، محيط بانان و نيروهاي امنيتي در رسيدگي به اين موضوع، اضافه كرد: افراد و شكارچياني كه به نوعي در حمله به محيط بانان پارك ملي گلستان نقش داشته اند پس از دستگيري، تحقيقات اوليه و تكميل پرونده تحويل دستگاه قضايي استان خراسان شمالي به عنوان محل وقوع جرم شدند.
به گزارش ايرنا پارك ملي گلستان قديمي‌ ترين پارك ملي ثبت شده در ايران و پناهگاهي كم‌ نظير براي حيات ‌وحش است كه 1350 گونه گياهي و 302 گونه جانوري، از جمله نيمي از گونه ‌هاي پستانداران ايران را در حدود 900 كيلومتر مربع گستره خود جاي داده و به همين دليل به عنوان ذخيره ‌گاه زيست ‌كره در ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيده ‌است.
بيشتر گستره پارك در استان گلستان، حدود 34 درصد آن در خراسان شمالي و بخش ناچيزي نيز در استان سمنان قرار دارد اما مديريت متمركز آن با اداره كل محيط زيست گلستان است.
3014/2729

سرخط اخبار استان‌ها