الگوي اسلامي ايراني پيشرفت حلال معضلات كشور است

تهران-ايرنا- عضو كميسيون فرهنگي مجلس با تاكيد بر اين كه حلال معضلات كشور عمل به الگوي اسلامي ايراني است، گفت: اين سند راهبرد جامع و كامل براي حل همه معضلات سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمين «احمد سالك» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا درباره فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامي درخصوص الگوي اسلامي ايراني پيشرفت افزود: اين سند داراي 56 تدبير است كه براي هر يك از دستگاه‌ها تكليفي تعيين شده بنابراين سند بالا دستي بالاتر از هر سند راهبردي ديگري در كشور محسوب مي شود.
وي يادآور شد: اين سند به قدري جامع و كامل است كه هيچ دستگاهي نمي‌تواند ادعا كند تكليفي براي آن تعيين نشده است.
وي با بيان اين كه نقش مجلس براي قانون گذاري در چهارچوب اين الگو خيلي مهم است، خاطرنشان كرد: اين سند براي تمامي كميسيون‌هاي تخصصي مجلس تكليف تعيين كرده است كه بايد بر اساس ضوابط قانوني براي هر يك تدابير ماده قانوني طراحي شود.
نماينده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: در موضوع فرهنگي كه به اين كميسيون تخصص مجلس بازمي‎گردد بالغ بر 10 مورد است كه تقويت فرهنگ جهاد، شهادت و ايثار از جمله آنان است بنابراين كميسيون فرهنگي به عنوان يك كميسيون تخصصي بايد با دستوركار قرار دادن اين سند موارد مد نظر را براي تحقق آن در اختيار مجلس قرار دهد.
سالك يادآور شد: اين سند اميد زيادي در دل مردم و دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي ايجاد مي كند كه ميتواند موجب رفع مشكلات اجتماعي مردم و نويد بخش اميد به آينده باشد.
وي تاكيد كرد: آينده نگري رهبر معظم انقلاب پاسخي محكم به بيگانگان، استكبار و سلطه جهاني است.
عضو كميسيون فرهنگي مجلس در ادامه به 40 سالگي انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: ترامپ اعلام كرده بود كه در 22 بهمن امسال كه 40 سالگي انقلاب اسلامي است ديگر هيچ چيزي از حكومت جمهوري اسلامي ايران باقي نخواهد ماند اما اين سند منتشر شده نشان مي‌‎دهد كه آينده‌اي بسيار اميدواركننده و درخشان در پيش رو جمهوري اسلامي ايران است چرا كه بر مبناي سه موضوع عظمت، اقتدار و شكست ناپذيري تدوين شده است.
به گزارش ايرنا، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي 22 مهرماه 97 در پي تدوين الگوي پايه اسلامي ايراني پيشرفت كه در آن اهمّ مباني و آرمان‌هاي پيشرفت و اُفق مطلوب كشور در پنج دهه آينده ترسيم و تدابير مؤثر براي دستيابي به آن طراحي شده است، دستگاه ها، مراكز علمي، نخبگان و صاحب‌نظران را به بررسي عميق ابعاد مختلف سند تدوين‌ شده و ارائه نظرات مشورتي جهت تكميل و ارتقاي اين سند بالادستي فراخواندند.
ايشان همچنين مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت را موظف كردند كه با مشورت مراجع مندرج در ابلاغ، نظرات و پيشنهادهاي تكميلي را دقيقاً بررسي و بهره‌برداري كند و نسخه‌ي ارتقاء يافته الگوي اسلامي ايراني پيشرفت را حداكثر ظرف دو سال آينده براي تصويب و ابلاغ ارائه كند، به‌طوري‌كه از ابتداي قرن 15 هجري شمسي اجراي اين الگو با سرعت مطلوب آغاز و امور كشور بر مدار آن قرار گيرد.
سيام**1058 **1336