سناتور آمریكایی: روایت ریاض در مورد خاشقچی باور كردنی نیست

تهران – ایرنا - «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه آمریكایی پس از اعتراف ریاض به قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی، نوشت كه این روایت را «باورپذیر» نمی‌داند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل، خبرگزاری عربستان (واس) بامداد شنبه سرانجام به نقل از مقامات سعودی تایید كرد كه خاشقچی در كنسولگری ریاض در استانبول كشته شده است.
این در شرایطی است كه پیشتر مقام های سعودی به طور كل منكر كشته شدن این روزنامه نگار شده بودند.
گراهام پس از اعلام این خبر در صفحه توئیتر خود نوشت، روایت جدید سعودی‌ها درخصوص خاشقچی را مشكوك می‌دانم. به سختی می‌توان این توضیحات را باور كرد.
وی ادامه داد: اول به ما گفته شد كه وی از كنسولگری خارج شده و سعودی هیچ دخالتی نداشته است. اما الان مدعی وقوع یك دعوا هستند و می‌گویند كه او در كنسولگری كشته شده، اما ولیعهد هیچ اطلاعی نداشته است.
گراهام پیش از این از جمله حامیان عربستان در سنای آمریكا بود، اما در پی فشار افكار عمومی، خواستار قطع همكاری با ریاض شد.
خاشقچی 59 ساله كه با روزنامه واشنگتن پست همكاری می‌كرد، بیش از دو هفته پیش برای كارهای اداری مربوط به ازدواج خود به ساختمان كنسولگری عربستان در استانبول مراجعه كرد و دیگر برنگشت.
دادستانی عربستان سعودی روز جمعه اعلام كرد كه در این ارتباط، 18 نفر را كه تمامی آنها اتباع این كشور هستند، بازداشت كرده است.
به گفته فعالان رسانه‌ای عرب، ترس شدیدی اطرافیان و نزدیكان ولیعهد سعودی را فرا گرفته است و به نظر می‌رسد او حاضر باشد برای نجات خودش، هر یك از قاتلان پرونده خاشقچی را قربانی كند.
شبس ** 9386 **1613