نام مالك سابق باشگاه آ.ث میلان در فهرست سیاه چین

تهران - ایرنا - «لی یونگ هونگ» مالك چینی و سابق باشگاه آ. ث میلان ایتالیا به دلیل عدم پرداخت میلیون ها دلار از بدهی های خود، ضمن قرار گرفتن در فهرست سیاه اشخاص نامعتبر چین، از ورود و خروج به این كشور منع شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه نوشت: یونگ هونگ در حالی كه به هیچ عنوان فرد شناخته شده ای نبود در سال 2017، باشگاه پراعتبار و پر سابقه آ. ث میلان را از شركت «فینین وست»، مالك پیشین آن كه به خانواده «سیلویو برلوسكونی» نخست وزیر سابق ایتالیا تعلق داشت، خریداری كرد.
او یكی از چندین فرد ثروتمند چینی است كه به دنبال فراخوان «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین مبنی بر تبدیل كردن این كشور به یك قدرت برتر فوتبالی جهان، تصمیم به سرمایه گذاری و خرید سهام باشگاه های بزرگ فوتبال دنیا گرفت.
با این حال، مالكیت «لی» در میلان از همان ابتدا با دردسر و مشكل همراه بود و سرانجام هم تابستان جاری، باشگاه به یكی از طلبكاران واگذار شد.
بر اساس حكم دادگاهی در كشور چین، لی به دلیل عدم پرداخت 60 میلیون یوآن (8.7 میلیون دلار) بدهی خود به یك شركت سرمایه گذاری واقع در «خه بی» (یكی از پرجمعیت ترین استان های چین) و همچنین جریمه 12 میلیون یوآنی (1.7 میلیون دلار) در مخمصه افتاده بود.
با این حال، دادگاه هیچ گونه دارایی اعم از حساب بانكی یا وسیله نقلیه ای را كه به نام لی ثبت شده و قابل مصادره باشد، پیدا نكرد.
اما در عوض، نام این تاجر چینی را به فهرست سیاه اشخاص نامعتبر این كشور اضافه كرد؛ فهرستی كه افراد ثبت شده در آن از استفاده از قطارها و هواپیماهای سریع السیر، اقامت در هتل های گرانقیمت و اخذ كارت اعتباری محروم خواهند بود.
علاوه بر این، پاسپورت لی به عنوان ساكن هنگ كنگ، مصادره و با وجود مشخص نبودن موقعیت مكانی، از ورود و خروج وی به این كشور ممانعت به عمل خواهد آمد.
لازم به ذكر است توافق لی برای خرید میلان به مبلغ 740 میلیون دلار در ابتدای امر نیز با مشكل مواجه شد اما لی با تهیه وامی پر بهره از صندوق خصوصی آمریكایی الیوت، مبلغ قرارداد را در لحظه آخر فراهم كرد.
در ادامه ماجرا هم لی از بازپرداخت وام مذكور به صندوق الیوت ناكام ماند و مالكیت باشگاه پس از یك دوره پرتلاطم به این صندوق آمریكایی واگذار شد.
ورزشی**3991**1597