۲۶ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۰۴
کد خبر: 83070480
۰ نفر
130 برگ ويزاي جعلي در مرز شلمچه كشف شد

آبادان - ايرنا - مدير قرارگاه اربعين حسيني در مرز شلمچه و معاون امنيتي انتظامي استانداري خوزستان گفت: 130 برگ ويزاي جعلي در مرز شلمچه كشف و ضبط شد.

به گزارش ايرنا قدرت الله دهقان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در گذرگاه مرزي شلمچه اظهار داشت: ويزاي هاي جعلي از زائران انفرادي كشف شده ضمن اينكه زائراني كه ويزاي آنها كشف و ضبط شده به شهرهاي خود برگشت داده شدند.
وي افزود: با افراد متخلف و مديران كاروان هايي كه از ويزاي جعلي استفاده مي كنند، برخورد قانوني مي شود.
معاون امنيتي انتظامي استانداري خوزستان گفت: زائراني كه با استفاده از ميزاي جعلي در خاك عراق دستگير شوند بايد مراحل قانوني بين المللي را طي كنند تا به كشور بازگردانده شوند.
دهقان تصريح كرد: در استان خوزستان چندين نفر كه اقدام به صدور رواديد جعلي كرده بودند شناسايي شده و توسط نيروي انتظامي دستگير و تحويل مقامات قضايي شدند.
معاون امنيتي انتظامي استانداري خوزستان به اتخاذ تدابير لازم براي شتاب بخشي به روند تردد زائران اربعين و نيز خدمت رساني مطلوب به آنها در مرزهاي شلمچه و چذابه اشاره كرد و گفت: زيرساخت ‌هاي امنيتي، رفاهي و اسكان موقت براي زائران اربعين حسيني در مواكب مردمي مستقر در 2 گذرگاه اربعين استان خوزستان مهيا است.
وي تردد زائران از مرزهاي شلمچه و چذابه را روان عنوان كرد و اظهار داشت: در حال حاضر هر دو مرز شلمچه و چذابه، بدون مشكل كار خود را انجام مي‌ دهند و تاكنون تردد زائران از اين 2 مرز بسيار روان بوده است.
دهقان به زائران اربعين حسيني توصيه كرد به هيچ وجه بدون رواديد راهي مرز نشوند ، زيرا عبور از مرز بدون رواديد غير ممكن است و موجب ازدحام جمعيت در مرزها مي ‌شود.
بيستم ماه صفر هجري قمري مصادف با هشتم آبان ماه اربعين شهادت حضرت امام حسين (ع) است.
مرز شلمچه در 15 كيلومتري خرمشهر و 25 كيلومتري شهر بصره عراق قرار دارد.
شلمچه و چذابه 2 گذرگاه اربعين حسيني در استان خوزستان هستند.
اربعين پارسال 650 هزار زائر ايراني و بيش از 100 هزار زائر از كشورهاي مختلف جهان از مرز شلمچه راهي كربلاي معلي شدند.
7104/6068