۲۵ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۵۱
کد خبر: 83069801
T T
۰ نفر
6 درصد جمعيت كشور، زير پوشش كميته امداد هستند

يزد- ايرنا- رئيس كميته امداد امام خميني (ره) كشور گفت: 6 درصد جمعيت كشور زير پوشش اين نهاد هستند و سالانه در قالب برنامه هاي مختلف از خدمات آن استفاده مي كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا 'پرويز فتاح' چهارشنبه شب در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد افزود: خودكفايي، اشتغالزايي و محروميت ‌زدايي جزو برنامه هاي محوري كميته امداد است.
وي ادامه داد: تاكنون براي تحقق اهداف اين نهاد با همكاري مسئولان و خيران در سطح كشور، كارهاي بسيار خوبي انجام شده و در سال هاي آينده هم ادامه خواهد يافت.
اين مسئول تصريح كرد: توانمندسازي مددجويان با اعمال برنامه هاي فرهنگي و اقتصادي و حمايت هاي دولت در تمام استان ها انجام مي شود و در اين خصوص به همراهي همگان نياز است.
فتاح همچنين به اعزام 35 هزار نفر از مددجوبان زير پوشش به مراسم اربعين سال گذشته در عراق اشاره و تصريح كرد: امسال براي حضور مددجويان، برنامه هاي فرهنگي و مذهبي پيش بيني شده است.
همچنين نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد گفت: توانمند سازي و ايجاد اشتغال‌ مددجويان بايد با همكاري دولت و بخش خصوصي و همراهي خيران، محور برنامه هاي اين نهاد قرار گيرد.
آيت الله محمدرضا ناصري افزود: توجه به صنايع كوچك توليدي و اقتصادي به خصوص راه اندازي شهرك و صنايع كوچك پوشاك بايد براي حمايت صنايع داخلي مدنظر قرار باشد
همچنين تشكيل كلاس‌ هاي قرآني و فرهنگي براي مددجويان در كنار فعاليت هاي توليدي و اقتصادي با جديت توسط مسئولان اين نهاد در كشور پيگيري شود.
حدود 42 هزار نفر در استان يزد زير پوشش كميته امداد هستند.
7536/ 6197

سرخط اخبار جامعه