15 هزار زائر كربلا در موكب های گیلان پذیرایی می شوند

آستارا - ایرنا - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان گفت: روزانه در هر یك از موكب های این استان، 15 هزار زائر اربعین حسینی پذیرایی و اسكان داده می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا عباس پور روز چهارشنبه در بازدید از موكب های زائران خارجی اربعین در پایانه مرزی و امام زادگان آستارا افزود: روزانه در هر كدام از موكب های ستاد بازسازی عتبات گیلان در نجف و كربلا پنج هزار وعده صبحانه، پنج هزار وعده ناهار و پنج هزار وعده شام توزیع می‌شود.
وی بیان كرد: ستاد بازسازی عتبات گیلان 12 موكب را در عراق راه اندازی كرده و روادید خدام موكب‌های گیلانی به صورت رایگان صادر شده است و در هر موكب‌ گیلان در عراق، 60 تا 70 خادم مشغول فعالیت هستند.
وی ادامه داد: 300 نفر از نیروهای شهرداری رشت نیز نظافت و پاكیزگی اطراف موكب های گیلان را بر عهده دارند و وضعیت گیلان در مقایسه با سایر استان ها از نظر ارائه خدمات به زائران اربعین مطلوب است.
عباس پور گفت: مشاركت مردم گیلان در خدمت به زائران اربعین رضایت بخش است و برنامه های فرهنگی، مهم‌ترین هدف برپایی موكب هاست و مسئولان در كیفیت بخشی به خدمات تلاش كنند.
سال گذشته 9 هزار زائر خارجی اربعین حسینی از مرز آستارا به ایران وارد شده بودند و امسال پیش بینی می شود این تعداد به 12 هزار نفر برسد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و سالانه 800 هزار گردشگر خارجی از مرز آن تردد می كنند.
7105 / 7124 /6030