اهدای عضو بانوی بیجاری به سه نفر زندگی دوباره بخشید

سنندج - ایرنا - مدیر شبكه بهداشت و درمان شهرستان بیجار گفت: اهدای عضو بانوی بیجاری به سه نفر از بیماران در صف انتظار پیوند عضو زندگی دوباره بخشید.

حسین جعفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحومه عظیمیان كه چند روز گذشته به علت سكته مغزی در یكی از بیمارستان های تهران فوت شده بود با رضایت خانواده، اعضای بدن او به سه بیمار نیازمند عضو اهداء شد.
وی اضافه كرد: با مهرورزی و نیك اندیشی خانواده این بانوی 50 ساله، 2 كلیه و كبد مرحومه موجب حیات دوباره سه بیمار كه در لیست انتظار پیوند عضو بودند، شد.
جعفری با بیان اینكه فرهنگ اهدای عضو باید در بیجار نهادینه شود گفت: باید تلاش شود این فرهنگ بیشتر توسعه یابد و آمار اهداء عضو به عنوان اقدامی خداپسندانه در جامعه افزایش یابد.
او با بیان اینكه بالاترین آمار اهدای عضو استان به شهرستان بیجار تعلق دارد گفت: از سال 90 تاكنون اعضای 30 نفر در استان پس از مرگ مغزی اهدا شده است كه از این تعداد 9 نفر بومی شهرستان بیجار بودند.
مدیر شبكه بهداشت و درمان بیجار با اشاره به اینكه طی 6 ماه گذشته سال جاری تنها یك مورد اهدای عضو در شهرستان بیجار انجام شده است، اضافه كرد: اهدای عضو بیمار مرگ مغزی طبق فرآیندهای خاص انجام می شود و نبود بیماری های مزمن از جمله سرطان، دیابت و حداكثر50 سال سن متوفی، از جمله شرایط مهم برای اهدای عضو است.
وی یادآور شد: داوطلبان اهدای عضو می توانند با ثبت نام در سایت اینترنتی اهدای عضو به آدرس ehda.center در این عمل خداپسندانه و ایثار گرانه مشاركت كنند.
شهرستان بیجار با 89 هزار و 162 نفر جمعیت در 142 كیلومتری شمال شرق سنندج قرار دارد.
7350/6108