۲۵ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۲۹
کد خبر: 83069035
۰ نفر
مهمترين وظيفه دادستان احياي حقوق عامه است

قزوين – ايرنا – دادستان جديد قزوين گفت: احياي حقوق عامه كه در بسياري از مواقع در معرض خطر قرار مي گيرد مهمترين وظيفه دادستان است كه بايد با جديت پيگيري و احيا شود.

به گزارش ايرنا محمد قاسمي روز چهارشنبه در آيين تكريم و معارفه دادستان قزوين كه با حضور دادستان كل كشور در دادگستري قزوين برگزار شد، افزود: خوشبختانه طي سالهاي اخير گام هاي بلندي براي احياي حقوق عامه در استان قزوين برداشته شده است كه در دوره جديد نيز به همان روند ادامه خواهد يافت.
وي گفت: رعايت قانون، حفظ امنيت و ارزش هاي اسلامي از خطوط قرمز دستگاه قضا در استان است و با هر مقام و جايگاهي كه از اين خطوط تجاوز كند برخود سخت و قاطعانه صورت خواهد گرفت.
قاسمي اضافه كرد: پيشگيري از وقوع جرم يكي ديگر از برنامه هاي دستگاه قضا در استان است چون اعتقاد داريم هزينه پيشگيري بسيار كمتر از درمان خواهد بود.
دادستان جديد قزوين گفت: دفاع از مديران دلسوز و كوتاه كردن دست هاي متجاوز به حقوق بيت المال نيز در دستور كار ما قرار دارد كه بايد همكاري دستگاه ها به ويژه مراجع نظارتي صورت گيرد.
وي افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبري انقلابي بودن به معني حركت عاقلانه، خردمندانه و منصفانه در مسير خدمت رساني به مردم است كه بايد طبق آن در دوره جديد اقدام كنيم.
در پايان اين مراسم از خدمات حجت الاسلام اسماعيل صادقي نياركي دادستان سابق استان قزوين تقدير شد.
6101