احياي حقوق عامه موجب دلگرمي مردم به نظام مي شود

قزوين – ايرنا – رييس كل دادگستري استان قزوين گفت: احياي حقق عامه موجب دلگرمي مردم به نظام و مديران كشور مي شود كه خوشبختانه درسالهاي اخير گام هاي بلندي در اين زمينه برداشته شده است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام نورالله قدرتي روز چهارشنبه در آيين تكريم و معارفه دادستان قزوين كه در دادگستري استان برگزار شد، افزود: دستگاه قضايي ملجا و پناهگاه مردم است و بايد براي احقاق حقوق مردم و حق كساني كه فرياد آنها به جايي نرسيده است اقدام كند.
وي ادامه داد: دادسرا دروازه ورود به دستگاه قضايي و دادستان شميشير عدالت است كه بايد به موقع از غلاف بيرون آمده و براي پيشگيري از وقوع جرم و اخافه ظالمان و ايجاد اميد در جامعه اقدام كند.
اين مسئول قضايي خاطر نشان ساخت: اميدواريم دادستان جديد استان نيز در راستاي حقوق عامه با رعايت خط قرمزها حركت كرده است و بتواند گام هاي موثري در اين زمينه بردارد.
قدرتي يادآور شد:خوشبختانه در سالهاي اخير احياي حقوق عامه بيشتر مورد توجه قرار گرفته و در بخش هاي محيط زيست، آبها، اراضي كشاورزي، بهداشت، آموزش، استخدام و ... اقدام شده است.
وي با بيان اينكه بايد قوانين شفاف تر شود افزود: برخي از بخش ها و سازمان ها بيش از 40 درصد ظرفيت خود نيرو جذب كرده اند كه خود موجب تضييع حقوق عامه مي شود و بايد سازمان بازرسي و دادستان دراين زمينه ورود كرده و برخورد قاطع داشته باشند.
اين مسئول قضايي ادامه داد: بيت المال يك خط قرمز قوه قضاييه است و بايد قاطعانه در مقابل دست درازي به آن ايستادگي كرد.
وي افزود: خوشبختانه دستگاه قضايي و سازمان هاي اجرايي در استان قزوين همراهي خوبي در اين زمينه دارند و همه بايد تلاش كنيم حقوق عامه و بيت المال به بهترين نحو مطلوب احيا شود.
رييس كل دادگستري استان قزوين ادامه داد: ارزش هاي اسلامي و ديني نيز يك خط قرمز است كه بايد دادستان جديد به آنها توجه كرده و براي حفظ و اعتلاي آنها در جامعه اهتمام داشته باشد.
در پايان اين مراسم از خدمات حجت الاسلام اسماعيل صادقي نياركي دادستان سابق استان قزوين تقدير و محمد قاسمي به عنوان دادستان جديد قزوين معرفي شد.
6101