۲۴ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۵۳
کد خبر: 83068535
۰ نفر
14 موكب از گيلان در نجف و كربلا راه اندازي شد

آستارا - ايرنا - معاون هماهنگ كننده سپاه قدس گيلان گفت: 14 موكب با همكاري اين نهاد و ستاد بازسازي عتبات عاليات استان، در شهرهاي نجف و كربلاي عراق در مسيرهاي پياده روي زائران اربعين حسيني راه اندازي شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا سرهنگ عباس بايرامي عصر سه شنبه در بازديد از موكب هاي زائران خارجي اربعين در پايانه مرزي و محوطه امام زادگان آستارا افزود: يك موكب ديگر در مرز مهران و 2 موكب در شهرستان آستارا با امكان اسكان و پذيرايي در خدمت زائران خارجي است.
وي بيان كرد: سپاه براي خدمت به زائران خارجي آماده است و اجراي بخشي از برنامه هاي فرهنگي، پخت غذاي گرم و تقويت امكانات بهداشت و درمان با تامين پزشك و دارو در موكب ها بر عهده سپاه ناحيه آستاراست.
وي ادامه داد: خانواده‌ها در عراق با امكانات خود در خيابان ها از زائران حسيني پذيرايي مي كنند و بايد جهت خدمت به زائران در مساجد و اماكن ديگر فرهنگ سازي شود.
بايرامي گفت: اربعين حسيني به عامل انسجام مسلمانان تبديل شده است و بايد از اين ظرفيت به نحو شايسته استفاده كرد.
او اظهار كرد: در سال گذشته حدود 22 هزار زائر گيلاني در همايش پياده روي اربعين شركت كرده و 9 هزار زائر خارجي با گذر از مرز آستارا به آنان پيوسته بودند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد كشور است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از مرز آن تردد مي كنند.
7105 / 7124/2007