۲۴ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۳۴
کد خبر: 83068444
۰ نفر
نخست وزیر ارمنستان استعفا كرد

مسكو - ایرنا- نیكول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان گفت كه از مقام خود استعفا كرده و امیدوار است از این طریق زمینه برای انحلال پارلمان فراهم شود.

به گزارش ایرنا، نیكول پاشینیان روز سه شنبه در گفت وگو با شبكه تلویزیونی ارمنستان تصریح كرد تا برگزاری انتخابات پارلمانی، كفیل مقام نخست وزیری خواهد بود.
به گزارش ایرنا، مطابق قانون اساسی ارمنستان، پارلمان این كشور در شرایطی كه پس از استعفای نخست وزیر نتواند در دو دور، نخست وزیر جدید را انتخاب كند، منحل می شود.
پاشینیان پیشتر گفته بود كه قصد دارد در ماه دسامبر (دسامبر ) انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار كند.
به نظر می رسد نیكول پاشینیان كه رهبری حزب مخالف دولت «یلك» را پیش از رسیدن به قدرت برعهده داشت و چند ماه پیش با رهبری اعتراض ها به نخست وزیری رسید، به دنبال بركناری پارلمان ارمنستان است.
پارلمان ارمنستان چند ماه پیش برای جلوگیری از نخست وزیری پاشینیان تلاش فراوانی كرد اما با توجه به پشتوانه مردمی و برای جلوگیری از انحلال سرانجام به او رای اعتماد داد.
پاشینیان هم كه با شعار مبارزه با فساد در این كشور به قدرت رسیده است پس از نخست وزیری شمار زیادی از اعضای كابینه دولت، استانداران و مقام های ارشد دولتی را با هدف مبارزه با فساد مالی در سطوح مختلف حكومتی بی كار یا به دادگاه معرفی كرد.
شبس**اروپام*391*1346* 1917