تروريست هاي مخالف توافق سوچي درباره ادلب متحد شدند

دمشق - ايرنا - رسانه هاي نزديك به تروريست ها اعلام كردند ، گروه‌هاي تروريستي مخالف با توافق سوچي درباره ادلب با يكديگر متحد و اتاق عمليات مشترك تشكيل دادند.

به گزارش ايرنا، اين رسانه ها روز سه شنبه افزودند ، گروه هاي مخالف با توافق سوچي به ويژه گروه حراس الدين، جبهه انصار الدين ، انصار التوحيد و جماعة انصار الاسلام اتاق عمليات مشترك با نام ' حرّض المؤمنين ' (ترغيب مومنين) در منطقه ادلب تشكيل دادند.
اين گروه‌هاي تروريستي وابسته به سازمان القاعده هنوز بيانيه اي را درباره اين اقدام خود منتشر نكرده ولي در عمليات هدف قرار دادن مواضع ارتش سوريه در روستاي جورين در شمال استان حماه تصاويري منتشر كردند كه عبارت 'اتاق عمليات حرّض المؤمنين' روي آن نوشته شده بود.
'ولاديمير پوتين' و 'رجب طيب اردوغان' روساي جمهوري روسيه و تركيه 17 سپتامبر (26 شهريور ماه 1397) در شهر سوچي درباره ادلب به توافقي دست يافتند كه بر اساس آن مقرر شد تا 15 اكتبر (23 مهرماه 1397) منطقه عاري از سلاح تا عمق 15 تا 20 كيلومتري در خطوط تماس نيروهاي دولت سوريه و عناصر مخالف در ادلب ايجاد شود و مقامات نظامي ترك و روس بر اين روند نظارت داشته باشند.
بر اساس اطلاعات رسانه ها، سلاح هاي سبك براي مقابله با حملات احتمالي در محل هاي تعيين شده باقي خواهد ماند و حفر خندق و ايجاد خاكريز ادامه خواهد يافت و كار انتقال سلاح‌هاي سنگين به خارج از محل تعيين شده با نظارت تركيه انجام خواهد شد.
بر اساس برخي آمارها 146 هزار تروريست وابسته به 103 گروه تروريستي از اتباع 60 كشور جهان از مناطق مختلف سوريه در جريان آزادسازي مناطق اشغالي به ادلب و جرابلس منتقل شده اند و در كنار ديگر تروريست هاي ساكن در اين استان به خصوص 'اويغورهاي' چيني قرار گرفته اند. جمعيت اين منطقه اكنون حدود سه ميليون نفر تخمين زده مي شود.
خاورم**8005*1436*