ایران آماده تقویت همكاری های اقتصادی و سیاسی با اروپا است

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری در دیدار سفیر جدید بلژیك در تهران اعلام كرد كه ایران آماده است همكاری های تجاری، اقتصادی و سیاسی خود را با اتحادیه اروپا و از جمله بلژیك بیش از پیش توسعه دهد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه خانم 'ورونیك پتی' سفیر جدید بلژیك در تهران، گفت: روابط ایران و بلژیك روابطی خوب و بسیار دیرینه است و هیچ مانعی در مسیر تقویت و توسعه این روابط نیست.
وی مواضع سیاسی اتحادیه اروپا در قبال برجام را مواضعی محكم خواند و ابراز امیدواری كرد كه در زمینه توسعه همكاری های اقتصادی و در عمل نیز گام های ارزنده و مناسبی از سوی اتحادیه اروپا برداشته شود.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود تاكید كرد: ما معتقدیم عده ای كه مخالف روابط عمیق ایران و اتحادیه اروپا هستند، برنامه هایی را برای تخریب این روابط خوب، طراحی كرده اند كه نباید به آنها اجازه داده شود كه این برنامه های خود را به پیش ببرند.
رئیس جمهوری ابراز امیدواری كرد كه روابط ایران و كشورهای عضو اتحادیه اروپا در حوزه های اقتصادی و همكاری برای تحكیم برجام و مسایل منطقه ای بیش از پیش گسترش یابد.
خانم 'ورونیك پتی ' سفیر جدید بلژیك در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود و ابلاغ سلام گرم پادشاه و نخست وزیر كشورش به دكتر روحانی گفت كه روابط تهران – بروكسل در همه زمینه های مورد علاقه و بویژه اقتصادی بیش از پیش توسعه یافته است و دو كشور در سال 2020 میلادی، یكصدمین سالگرد برقراری روابط مشترك را جشن خواهند گرفت.
وی برجام را یك موفقیت بزرگ در عرصه بین المللی برشمرد و گفت كه اتحادیه اروپا و بلژیك همه تلاش ها خود را برای حفظ برجام بكار گرفته اند.
سیام 1053**1535

سرخط اخبار سیاست