نخستين مدرسه دانش آموزان دختر اُتيستيك در پايتخت افتتاح شد

تهران-ايرنا-نخستين مدرسه دانش آموزان دختر اُتيستيك با نام «فرشتگان آسماني» در منطقه 2 پايتخت با حضور معاون سازمان آموزش و پرورش استثنايي افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، اين آيين با حضور محسن غفوريان معاون برنامه‌ريزي آموزشي و توانبخشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي، عباسعلي باقري مديركل آموزش و پرورش و شهناز كريمي رئيس آموزش و پرورش استثنايي شهر تهران برگزار شد.
اُتيسم به اختلالات عصبي شناختي گفته مي شود كه مبتلايان را از روابط اجتماعي دور مي سازد و تخيل، تفكر و تكلم آنان را دچار اختلال مي كند.
مدرسه فرشتگان آسماني در مقاطع تحصيلي پيش دبستاني، دبستان و متوسطه فعاليت مي كند و در حال حاضر 40 دانش آموز در مقاطع پيش دبستاني و دبستان در اين مدرسه تحصيل مي كنند.
دانش آموزان دختر اُتيستيك پيش از اين مدرسه اي به صورت مستقل نداشتند و كلاس هاي درس آنان به صورت ضميمه در مدرسه اي خاص دانش آموزان ناشنوا در منطقه 2 برگزار مي شد كه امسال مدرسه اي ويژه براي دانش آموزان دختر اُتيستيك اختصاص داده شد.
مدرسه فرشتگان آسماني شامل 10 كلاس درس، اتاق هاي تكنولوژي آموزشي، بازي، بخش هايي مربوط به گفتاردرماني، شنوايي سنجي و سالن كنفرانس است.
در كشور دو هزار و 100 و در شهر تهران 500 دانش آموز اُتيستيك تحصيل مي كنند كه آمار دانش آموزان پسر اُتيستيك نسبت به دختران بيشتر است و 6 مدرسه در تهران به اين دانش آموزان اختصاص داده شده است.
امسال پنج هزار و 400 دانش آموز در تهران با نيازهاي ويژه در گروه هاي آسيب ديده بينايي، شنوايي، كم توان ذهني، جسمي- حركتي، اُتيسم و چند معلوليتي در 52 مدرسه و مركز استثنايي تحصيل مي كنند.
پنج مركز مشكلات ويژه يادگيري و يك كانون فرهنگي تربيتي نيز به دانش آموزان با نيازهاي ويژه خدمت رساني مي كنند.
تهرام/7245/ 1539/