ملی پوش دوومیدانی زنان: یك مدال آسیایی به خودم بدهكارم

تهران - ایرنا - الهام كاكلی دونده سرعت ایران گفت: همه برنامه هایم برای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیاست چون یك مدال آسیایی به خودم بدهكارم.

به گزارش ایرنا، نماینده دوی سرعت زنان ایران در بازی های آسیایی جاكارتا نتوانست انتظارات را برآورده كند اما حالا تمام فكرش معطوف به مسابقات قهرمانی آسیا است.
رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا فروردین سال آینده برگزار می شود و ورزشكاران ایرانی برای شركت در رقابت های انتخابی این مسابقات و همچنین كسب بهترین ركورد تمریناتشان را آغاز كرده اند.
كاكلی كه با حضور در بازی های آسیایی جاركارتا تابستان شلوغی را پشت سر گذاشته بود، حالا و بعد از شركت در مرحله دوم مسابقات لیگ قهرمانی كشور نگاهی جدی به رقابت های آسیایی دارد.
دونده سرعت ایران در بازی های آسیایی جاكارتا با پنجم شدن در گروهش نتوانست به مرحله نیمه نهایی راه پیدا كند و به همین دلیل هم در گفت و گوی روز سه شنبه با ایرنا می گوید یك مدال آسیایی به خودش بدهكار است.

ایرنا: در آخرین میدانی كه شركت كردی یك قهرمانی و یك نایب قهرمانی داشتی. مرحله دوم لیگ چطور بود؟
كاكلی: خوشبختانه لیگ بهتری نسبت به دوره های گذشته داشتیم. اگرچه به خاطر بازی های آسیایی مسابقات دیرتر از همیشه شروع شد و به خاطر سردی هوا و همچنین دور شدن از فصل مسابقات ركوردها كمی افت داشت، اما با این وجود جو مسابقات خیلی بهتر بود.

ایرنا: به خاطر تعداد بیشتر شركت كنندگان؟
دقیقا. قبلا این طور بود كه لیگ شكل مسابقات قهرمانی كشور داشت و بهترین های ایران با هم مسابقه می دادند. اما الان تعداد ورزشكاران بیشتر شده و مهم تر اینكه اسپانسرهای جدیدی به دوومیدانی ورود كرده اند. این موضوع خیلی خوشحال كننده است و برای همین هم رقابت ها جو بهتری نسبت به قبل دارد.

ایرنا: اما از ركوردت راضی نبودی.
بله توانستم قهرمان شوم و راستش همین هم برایم مهم بود. نه فقط من كه همه ورزشكاران صرفا برای كسب درآمد در لیگ شركت می كنند. تنها جایی كه می توانیم دریافتی داشته باشیم همین مسابقات لیگ است و نمی خواهیم آن را از دست بدهیم چون در آن صورت دیگر هیچ راه درآمدزایی برایمان باقی نمی ماند. ركوردم خوب نبود چون تازه از جاكارتا برگشتم و همان طور كه گفتم فصل مسابقه گذشته است اما برای درآمدش مسابقه دادم.

ایرنا: رقم قراردادهایتان مبلغ درخوری هست؟
اگر در همه ماده های انفرادی و تیمی كه شركت می كنیم اول شویم، مبلغی بین هشت تا 9 میلیون تومان به ما پرداخت می شود كه البته این مبلغ هم برای ورزشكاران باسابقه تر است و جوان تر ها خیلی كمتر از این می گیرند.

ایرنا: این تازه رقم قرارداد دانشگاه آزاد است كه بین باشگاه ها وضعیت خوبی هم دارد.
دقیقا. خودم سال هاست برای این باشگاه مسابقه می دهم چون خوش حساب است و به ورزشكارانش احترام می گذارد. ما هم متقابلا سعی می كنیم بهترین نتیجه را كسب كنیم. خیلی از بچه ها هستند كه با وجود داشتن قرارداد، هیچ مبلغی دریافت نمی كنند.

ایرنا: برنامه ات برای بعد از این مسابقات چیست؟
یك مدت ریكاوری می كنم و سپس تمریناتم آغاز می شود.

ایرنا: تمرین با نگاه به مسابقات انتخابی برای رقابت ها قهرمانی آسیا؟
دقیقا. فكر می كنم فروردین 98 مسابقات انتخابی برگزار شود و باید برای آن زمان حسابی آماده باشیم. به ویژه اینكه برنامه های جدی دارم و می خواهم در مسابقات پیش رو با قدرت شركت كنم.

ایرنا: و قطعا می خواهی نتیجه جاكارتا را جبران كنی؟
بازی های آسیایی جاكارتا سطح بسیار بالایی داشت و گروه من واقعا سخت بود. یك دونده بحرینی در گرو هم حضور داشت كه ركورد بی نظیری دارد. تلاشم را كردم اما نشد. این بار اما می خواهم یك نتیجه ماندگار كسب كنم. چون یك مدال آسیایی، به خودم بدهكارم.
ورزشی ** 2024**1597