24مهر يكي از وقايع تاثيرگذار انقلاب اسلامي ايران بود

كرمان- ايرنا- در پيام مشترك نماينده ولي فقيه دراستان و امام جمعه كرمان و سرپرست استانداري كرمان به مناسبت سالروز به آتش كشيده شدن مسجد جامع مطرح شد: 24مهر يكي از وقايع تاثيرگذار انقلاب بود.

به گزارش روابط عمومي استانداري كرمان، در متن پيام مشترك نماينده ولي فقيه دراستان و امام جمعه كرمان و سرپرست استانداري كرمان آمده است:تاريخ مبارزاتي مردم ايران اسلامي و كرمانيان در طول انقلاب اسلامي صحيفه درخشاني از راد مردي و خروش ايراني - اسلامي است كه بر مبناي استراتژي هاي حكومتي، قدرت بازدارندگي بالايي داشته و اين كشور را در برابر هر گزند و توطئه شيطاني دشمنان بيمه كرده است.
در ادامه اين پيام مي خوانيم: واقعه 24 مهرماه كه در آن تعدادي از دست نشانده هاي پهلوي با حمله به مسجد جامع تعدادي از نمازگزاران را مورد ضرب و شتم قرار داده، بخش هايي از مسجد را آتش زده و وسايل نقليه مردم را در آتش غفلت و روحيه استكباري خود سوزاندند، يكي از وقايع بسيار تاثيرگذار در انقلاب اسلامي ايران بود كه موجب شد شعارهايي چون 'مسجد كرمان را، كتاب قرآن را، خلق مسلمان را شاه به آتش كشيد، در تداوم مبارزات انقلابي نقش مهمي داشته باشد.
در ادامه اين پيام مي خوانيم: اگرچه جاي خالي اين واقعه تاريخي در تقويم جمهوري اسلامي جاي تامل و پيگيري دارد، اما اين حادثه براي هميشه در تاريخ و ذهن مردمان اين سرزمين حك خواهد بود.
در اين مجال، 24 مهرماه سالروز به آتش كشيده شدن مسجد جامع را گرامي داشته و براي تمامي انقلابيون و مردم غيور اين سرزمين توفيق روزافزون آرزومنديم.
در مهرماه سال 1357 خورشيدي عوامل حكومت پهلوي در رابطه با فعاليت‌هاي انقلابي مردم شهر كرمان، مسجد جامع شهر كرمان را به آتش كشيدند و عده‌اي را كشتند. اين رخداد، پس از وقوعش تأثير مستقيم و بارزي بر جريان مبارزات مردم كرمان و حتي استانهاي ديگر كشور در جريان انقلاب اسلامي ايران داشت.
7440/ 5054