۲۴ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۳۰
کد خبر: 83067490
۰ نفر
مركز رشد پارك علم و فناوری ارومیه افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- مركز رشد پارك علم و فناوری ارومیه با حضور «سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش ایرنا رییس پارك علم و فناوری آذربایجان غربی روز سه شنبه در آیین افتتاح این طرح گفت: این مركز در زمینی به مساحت سه هزار و 500 مترمربع و با 25 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.
حسن حیدری افزود: عملیات اجرایی این مركز از سال 1388 شروع شده ولی به دلیل بی توجهی، بلاتكلیف مانده بود.
وی افزود: عملیات احداث این مركز از سال 1394 و با حمایت دولت تدبیر و امید آغاز شد و با سرعت زیاد ادامه یافت.
وی اضافه كرد: 84 شركت و واحد فناور دانش بنیان در این مركز استقرار دارد و علاوه بر اجرای ایده های علمی و فناورانه، به تولید محصولات نوین می‌پردازند.
به گزارش ایرنا پارك علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یكی از اركان مهم شكل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می كند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه كشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح كشور به حمایت همه جانبه از شركت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.
مدیران این پارك در تلاش هستند تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم كنند و نقش كلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شركت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشند.
12 رویداد شتاب «استارت آپ ویكند» از سال 1396 تاكنون با حمایت پارك علم و فناوری در آذربایجان غربی برگزار شده است و در مجموع 39 ایده منتخب در مراكز رشد مراحل نخست اجرایی را طی می كند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز میهمان مردم و مسوولان آذربایجان غربی است و در بدو ورود به دیدار نماینده ولی فقیه در این استان رفت؛ رونمایی از محصولات فناور و بازدید از شركت های دانش بنیان و فناور این مجموعه از جمله برنامه های «ستاری» در روز جاری است.
بازدید از نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله صنعت هسته ای جمهوری اسلامی در دانشگاه ارومیه و دیدار با روسای دانشگاه ها و نخبگان استان از دیگر برنامه های این سفر یك روزه است.
آذربایجان غربی تا قبل از دولت تدبیر و امید از جمله استان های محروم در بخش های دانش بنیان و توسعه شركت های فناور بود اما با اجرای طرح های توسعه پارك علم فناوری و مراكز رشد و تزریق اعتبارهای ملی و استانی، گام های بلندی برای توسعه بخش های علم وفناوری استان برداشته شده است.
9918/3072