۲۳ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۳۴
کد خبر: 83066338
۰ نفر
موكب هاي اربعين حسيني در آستارا داير شد

آستارا - ايرنا - موكب هاي همايش پياده روي اربعين حسيني، براي پذيرايي و اسكان زائران خارجي در محوطه پايانه مرزي و حرم امام زادگان آستارا برپاشد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مسئول كميته استقبال ستاد اربعين آستارا شامگاه يكشنبه در آئين گشايش موكب امام زادگان گفت: روزانه به صورت ميانگين، يكهزار نفر در موكب ها با نذورات مردمي پذيرايي خواهند شد و امكان اسكان در زائر سرا و حسينيه حرم نيز وجود دارد.
جمشيد مهدوي افزود: 110 خادم افتخاري به زائران خارجي خدمات رساني مي كنند و غرفه هاي پذيرايي، پاسخ مسائل شرعي، خيمه معرفت، زيارت مجازي، محصولات فرهنگي و صنايع دستي و نمازخانه موكب ها از ساعت هشت تا 24 هر روز فعال است.
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا نيز در اين آئين گفت: رفتار و برخورد خادمان با زائران خارجي و نظم و امنيت اسكان و پذيرايي، انتقال دهنده فرهنگ ايران اسلامي است و خادمان بايد كارت شناسايي داشته باشند.
سامان ساسانيان با اشاره به اين كه سال گذشته 9 هزار زائر خارجي اربعين حسيني از مرز آستارا به ايران وارد شده بودند پيش بيني كرد امسال تعداد آنها به 12 هزار نفر برسد.
امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسي كاظم (ع) هستند و حرم آنها در هفت كيلومتري جاده آستارا به تالش در مسير حركت زائران خارجي است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد كشور است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از مرز آن تردد مي كنند.
7105 / 7124 /6030