نخستين زائران خارجي اربعين از مرز آستارا وارد ايران شدند

آستارا - ايرنا - مدير پايانه مرزي آستارا از ورود 60 زائر خارجي اربعين حسيني در قالب 2 اتوبوس از مرز زميني اين شهرستان، براي عزيمت به كربلاي معلي خبر داد.

جلال ديانسايي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: ستاد اربعين از ساعت هشت تا 24 آماده استقبال و پذيرايي از زائران خارجي است و غرفه هاي پاسخ به مسائل شرعي، خيمه معرفت و نمازخانه در موكب پايانه مرزي راه اندازي خواهد شد.
وي افزود: پارچه نوشته هايي به زبان آذري شامل شعر و خوش آمدگويي، براي اتباع جمهوري آذربايجان در محوطه پايانه مرزي آستارا نصب شده است.
وي يادآور شد: در سال گذشته 9 هزار زائر اربعين حسيني از مرز آستارا به ايران وارد شده بودند و پيش بيني مي شود امسال به 12 هزار نفر برسد.
آستان امامزادگان ابراهيم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسي كاظم (ع) كه در هفت كيلومتري جاده آستارا به تالش قرار دارد، در مسير حركت زائران خارجي مورد توجه آنان است و موكبي براي خدمات فرهنگي و گردشگري در محوطه آن در حال راه اندازي است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد كشور است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از مرز آن تردد مي كنند.
7105 / 7124 /6030