۲۲ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۴۱
کد خبر: 83065736
T T
۰ نفر
طراحی اپلیكشن برای بهداشت سلامت دانش آموزان

تهران – ایرنا – مسئول یك شركت دانش بنیان از طراحی و تولید یك نرم افزار برای بهداشت سلامت دانش آموزان خبر داد.

امیرسركندی بنیان گذار یك شركت دانش بنیان روز یكشنبه در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه شركت های دانش بنیان، خلاق و فناور در بوستان گفت و گو به خبرنگار علمی ایرنا، اظهاركرد: اپلیكیشن جدید برای ارتقاء سطح دانش و آموزش بهداشت دانش آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در دو ورژن اندروید و ios تولید شده است.
وی با بیان اینكه، برای تولید نرم افزار اپلیكیشن سفیران سلامت دانش آموزی حدود یكسال كار شده است و درحال حاضر در دسترس عموم قرار دارد، افزود: این نرم افزار با همكاری دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی كشور و تایید وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده است.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان ادامه داد:از طریق این نرم افزار دانش آموزان به مطالب و محتوا آموزشی در زمینه بهداشت از جمله تغذیه سالم، نحوه شستشوی درس، بهداشت دهان و دندان، حفاظت ازمحیط زیست، پیشگیری از حوادث كه از سوی سوی وزارت بهداشت تهیه شده درقالب یك محیط گرافیكی جذاب دسترسی خواهند داشت.
وی با بیان اینكه، مطالب آموزشی برای ایجاد جذابیت بیشتر بصورت بخش بخش در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت، افزود:همچنین از طریق برگزاری برخی آزمون ها اثربخشی مطالب آموزشی اختصاصی برای دانش آموزان هر مقطع قبل و پس از یادگیری مورد سنجش قرار خواهد گرفت.
سركندی همچنین از رایزنی این شركت دانش بنیان با وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و همچنین صدا و سیما برای استفاده و نهادینه سازی نرم افزار خود مراقبتی در بین دانش آموزان كشور خبر داد.
وی افزود: به طور حتم با استفاده از ظرفیت های هر یك از این دستگاه ها در جهت استفاده از این نرم افزار ‌تحولی در سطح سلامت جامعه 14 میلیونی دانش آموزان ایجاد خواهد شد.
سركندی در ادامه، توانمندسازی دانش آموزان و ارتقای سطح سلامت جامعه با استفاده از ظرفیت های دستگاه ها برای تولید و استاندارد سازی محتوا، عرضه، اشاعه تولیدات استاندارد در حوزه سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در قالب جشنواره سلامت دانش آموز و استفاده از بسترهای جدید برای پوشش هرچه بیشتر طرح و اثرگذاری مطلوب تر در بین دانش آموزان و خانواده های آنها را از اهداف این شركت دانش بنیان نام برد.
علمی ** 1836 **2017