آموزش و پرورش آستارا سه مدرسه در دست ساخت دارد

آستارا - ايرنا - مدير آموزش و پرورش آستارا گفت: سه طرح آموزشي براي تامين فضاي تعليم و تربيت دانش آموزان اين شهرستان در حال ساخت است كه 2 مورد آن تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

سجاد موسوي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: هنرستان 12 كلاسه فاطميه و طرح مقاوم سازي مدرسه 6 كلاسه شهيد مسعود پي در شهر آستارا با اعتباري بالغ بر 30 ميليارد ريال تا پايان امسال تكميل و افتتاح خواهد شد.
وي بيان كرد: فرسودگي مدرسه 50 ساله دهخدا در بخش لوندويل آستارا هميشه مورد گلايه دانش آموزان و كاربران شبكه هاي اجتماعي بود و براي 190 دانش آموز آن مدرسه، آموزشگاه جديدي با عنوان حشمت با 60 درصد پيشرفت فيزيكي در حال ساخت است.
وي ادامه داد: تاكنون براي اين مدرسه هفت ميليارد ريال هزينه و امسال پنج ميليارد ريال مصوب شده است و در مهرماه سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
موسوي گفت: اجراي طرح هاي آموزشي در دولت يازدهم آغاز شده و با مشاركت اداره كل نوسازي و تجهيز مدارس استان گيلان در حال اجراست.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد و حدود يك هزار معلم در 150 مدرسه آن به 17 هزار دانش آموز تدريس مي كنند.
7105 / 7124 /6030