پیش فروش بلیت قطار اربعین از فردا به صورت حضوری آغاز می شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت حمل و نقل ریلی رجا گفت: پیش فروش بلیت های این شركت ویژه اربعین از روز دوشنبه (23 مهر) به صورت حضوری در دفاتر عرضه بلیت آغاز می شود كه برای جابه‌جایی زائران از‌ 27 مهر تا 13آبان، حركت 134 رام قطار فوق‌العاده در مسیر تهران ـ كرمانشاه برنامه ریزی شده است.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی شركت حمل ونقل ریلی رجا، « محمد رجبی» با اشاره به اهمیت حضور گسترده عزاداران حسینی در مراسم اربعین افزود: از حدود 2 ماه پیش هلدینگ «هگتا» و دو شركت زیرمجموعه شركت رجا و شركت خدمات مسافرتی و جهانگردی تأمین با پشتیبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای ارائه خدمت به زائران حسینی تدارك دیده‌اند.
وی اظهار داشت: تلاش شده است با تأمین قطار به صورت فوق‌العاده تا ایستگاه‌ راه‌آهن كرمانشاه و هماهنگی اتوبوس از ایستگاه راه‌آهن كرمانشاه تا مرز مهران، همچنین هماهنگی اتوبوس از مهران به نجف و بالعكس از كربلا تا مرز مهران توسط آژانس های مربوطه، جابجایی زائران ایرانی انجام شود.
مدیرعامل رجا با اشاره به تنوع قطارهای فوق‌العاده در نظر گرفته شده برای متقاضیان سفر به كرمانشاه و بالعكس افزود: قطارهای فوق‌العاده برای ایام اربعین چهارتخته، شش تخته و صندلی خواهد بود.
رجبی گفت: قیمت بلیت قطار از تهران تا كرمانشاه بر اساس نوع قطار و به صورت تك مسیره از حدود 700 هزار ریال تا حدود یك میلیون و 500 هزار ریال متغیر بوده كه هزینه پذیرایی (نسبت به ساعت حركت) نیز در آن محاسبه شده است.
به گفته وی، علاوه بر عرضه بلیت قطار و اتوبوس‌های یاد شده در دفتر مركزی شركت حمل و نقل ریلی رجا در تهران، تعدادی از نمایندگی‌های فروش منتخب نیز در پایتخت اقدام به فروش بلیت قطارهای اربعین رجا می‌كنند كه نام این دفاتر فروش در پایگاه اینترنتی رجا اطلاع رسانی می‌شود.
رجبی افزود: متقاضیان سفر اربعین حسینی باید توجه داشته باشند كه برای خرید بلیت و در طول مسیر مدارك شناسایی معتبر و گذرنامه را همراه داشته باشند و پس از خرید بلیت بلافاصله اطلاعات آن را كنترل و در صورت هر گونه مغایرت، غیر همنام یا مخدوش بودن، موضوع را به اپراتور فروش اطلاع دهند.
وی تصریح كرد:در این مرحله به علت اخذ مدارك مورد نیاز، پیش فروش بلیت به صورت غیر حضوری نخواهد بود.
به گزارش ایرنا، پیش از این «میرحسن موسوی» معاون مسافری شركت راه آهن اعلام كرده بود كه برای ایام اربعین حسینی سیر 160 رام قطار برای زائران ایرانی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: امسال در ایام اربعین حسینی، 280 هزار صندلی برای خدمت رسانی به عزاداران آماده شده است كه نسبت به سال گذشته، 27 درصد رشد را نشان می دهد.
به گفته معاون شركت راه آهن، قرار است در ایام اربعین حسینی (ع) مسافران از تهران به كرمانشاه و از كرمانشاه تا مهران با اتوبوس جابجا شوند و در مسیر دیگری، قطارها زائران ایرانی را از تهران تا خرمشهر و از آنجا به مرز شلمچه منتقل كنند.
موسوی یادآورشد: طبق برنامه، یك دستگاه «ریل باس» نیز مانند سال های گذشته از خرمشهر تا مرز شلمچه به صورت 24 ساعته تردد می كند تا زائران ایرانی رایگان در این مسیر جابجا شوند.
با توجه به دستور رییس جمهوری، هزینه های پرداختی زائران اربعین كاهش یافته است و متقاضیان در زمان ثبت نام برای خدمات روادید، بیمه و پزشكی فقط باید مبلغ 234 هزار و 875 تومان را بصورت الكترونیكی پرداخت كنند.
سال گذشته بیش از 2 میلیون زائر ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می شود كه امسال نیز همین تعداد زائر از ایران در این مراسم شركت كنند.
اقتصام**1108 ** 2022