۲۱ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۰۶
کد خبر: 83064669
۰ نفر

پروندهٔ خبری

یك فروند لنج ماهیگیری در بندر چابهار دچار آتش سوزی شد

چابهار- ایرنا- مدیركل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: یك فروند لنج برودتی در بندر صیادی هفت تیر چابهار عصر امروز /شنبه/ بر اثر اتصال باتری در آتش سوخت.

هدایت الله میرمرادزهی شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از وقوع آتش سوزی و تماس به موقع صیادان ماموران آتش نشانی بندر چابهار سریعا وارد عمل شدند و با استفاده از بكسل و دور كردن آن اجازه سرایت آتش به سایر لنج ها را ندادند.
وی بیان كرد: اطفای حریق با استفاده از سه شناور آتش نشانی اداره كل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان در مدت حدودا یك ساعت انجام شد كه جا دارد از نیروهای زحمتكش آتش نشانی بندر چابهار قدردانی شود.
مدیر كل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: این لنج 2 سرنشین داشت كه پس از آغاز آتش سوزی در محل ورودی حوضچه اسكله بندر هفت تیر و شهید كلانتری به سرعت با استفاده از قایق جابجا شدند.
وی گفت: این لنج برای انجام صید در حال حركت بود كه با اتصال باتری در نزدیكی حوضچه بندرصیادی هفت تیر و بندر شهید كلانتری آتش گرفت.
میرمرادزهی ادامه داد: هر لنج 2 تا سه میلیارد تومان بیمه امید است و جای نگرانی برای جبران خسارت لنج نیست.
وی اظهار داشت: 24 هزار و 196 نفر صیاد در قالب 35 تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های كنارك و چابهار به وسیله 907 فروند لنج شامل 501 فروند لنج برودتی و 406 فروند لنج یخی و هزار و 430 فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.
مدیركل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینكه 42 هزار لیتر سوخت و چندین سیلندرگاز و موادخوراكی در این لنج وجود داشته است، خاطرنشان كرد: معمولا هر لنج برودتی حدود 45 روز تا یك ماه در دریاست و در طول فصل صید سه تا چهار بار می توانند صید را انجام دهد.
در لنج های برودتی 15 تا 25 نفر، قایق 2 نفر و لنج های یخی هفت تا 10 نفر مشغول به كار هستند.
3043 **6081

پروندهٔ خبری