50 برنامه پدافند غیر عامل برای اجرا در آستارا تهیه شد

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از تهیه 50 برنامه مقاوم سازی مكان ها و تاسیسات عمومی و آگاه سازی مردم در مقابل تهدیدات احتمالی دشمن، برای اجرا در هفته پدافند غیرعامل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجكش عصر شنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل در فرمانداری آستارا گفت: دوره آموزش پدافند غیر عامل در دانشگاه آزاد، رزمایش امداد و نجات و بكارگیری سوخت دوگانه در نانوایی ها از مهم ترین برنامه های هفته یاد شده در این شهرستان است.
وی افزود: دستگاه های اجرایی باید با ارائه طرح های جامع برای مقابله با بحران احتمالی، اقدامات پیشگیرانه انجام دهند و ظرف یك هفته فرصت ها و آسیب های طرح های خود را به فرمانداری ارائه دهند.
وی بیان كرد: اداره حفاظت محیط‌ زیست برای پیشگیری از نفوذ گیاه مهاجم سنبل آبی به آب‌بندان‌ها و تالاب آستارا، برای ساكنان مناطق مورد نظر دوره آموزشی برگزار كند.
رنجكش ادامه داد: آستارا دارای بافت‌های فرسوده است و شهرداری باید آنها را شناسایی و اعتبارات نوسازی و ترمیم آنها را تامین كند.
وی ایجاد انگیزه در دستگاه های اجرایی، زمینه فكری برای نخبگان، مسئولان و مردم جهت ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل را از هدف های هفته پدافند غیر عامل عنوان كرد.
فرماندار آستارا گفت: از طرح موضوع پدافند غیر عامل در كشور حدود یك دهه می گذرد اما دستگاه های اجرایی به وظایف خود در این حوزه حساس، عمل نكرده اند.
رنجكش افزود: دانشجویان به تحقیق در حوزه پدافند غیر عامل سوق داده شوند و آگاهی مردم از ظرفیت زیر ساخت های آب، گاز، برق و راه از طریق مصاحبه مسئولان با رسانه ها، گام نخست در تشریح پدافند غیر عامل است.
دوم تا هشتم آبان ماه هفته پدافند غیر عامل است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030