اتاق سرمايه در دانشگاه سمنان افتتاح شد

سمنان- ايرنا- رئيس دانشكده اقتصاد، مديريت و علوم اداري دانشگاه سمنان گفت: براي نخستين بار در دانشگاه هاي كشور، اتاق سرمايه در اين دانشكده دانشگاه سمنان افتتاح شد.

حسين دامغانيان عصر شنبه به خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: اتاق سرمايه به منظور ارتباط هر چه بيشتر با بازار سرمايه و ايجاد افق هاي جديد براي دانشجويان در دانشگاه سمنان افتتاح شد .
وي بر لزوم آشنايي دانشجويان با بازار سرمايه تاكيد و بيان كرد: آشنايي هرچه بيشتر دانشجويان با اصول سرمايه گذاري در بازار سرمايه، توانايي اين قشر در انجام فعاليت هاي اقتصادي را ارتقا مي دهد.
وي ادامه داد: برقراري ارتباط موثر بين حوزه هاي نظري و عملي و تقويت توان به كارگيري نظريه هاي آموخته شده در محيط دانشگاهي از اهداف ايجاد اتاق سرمايه در اين دانشكده است.
دامغانيان ياد آور شد: علاقه مندان به اين بازار مي توانند پس از كسب صلاحيت هاي فني، تخصصي و بنيادي لازم در بستر ايجاد شده، نقش موثري در اين بازار ايفا كنند.
رئيس دانشكده اقتصاد، مديريت و علوم اداري دانشگاه سمنان خاطرنشان كرد: با توجه به نقش بازار سرمايه در ارتباط ميان واحد هاي پس انداز و سرمايه گذاران، ساز و كارهاي كلي تعبيه شده در اين بازار، سبب تسريع دررشد اقتصادي از طريق رشد حجم پس انداز و سرمايه گذاري مي شود.
به گزارش ايرنا، دانشگاه سمنان از نظر علمي و پژوهشي رتبه سيزدهم كشور را دارد، حدود 12 هزار دانشجو شامل پنج هزار دانشجو در مقاطع تحصيلات تكميلي، هفت هزار دانشجو در مقطع كارشناسي و بقيه در مقطع كارداني در دانشگاه سمنان تحصيل مي‌كنند.
9891/6103