حكم قطعی یكی از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس صادر شد

شیراز-ایرنا-روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام كرد: حكم قطعی یكی از اخلالگران نظام اقتصادی كه محاكمه او پانزدهم مهر به صورت علنی در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز برگزار شد از سوی شعبه ویژه این دادگاه صادر شد.

این روابط عمومی در گزارش روز جمعه خود بیان كرد: بر اساس این حكم، دكتر نصیر كاظمی فرزند« راه خدا » كه تنها متهم این پرونده است به 12سال حبس، جریمه نقدی به میزان ارزش اموال مورد احتكار و 2 سال محرومیت از اشتغال به داروسازی است، محكوم شد.
وی روز چهارم شهریور ماه 1397و در پی كشف انبار دارو متعلق به وی در نورآباد ممسنی دستگیر و روز پانزدهم مهرماه جاری به اتهام اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی از طریق احتكار عمده شیر خشك و دارو به ارزش 41 میلیارد و 902 میلیون و 974 هزار ریال در این دادگاه محكوم شد.
بنا به این گزارش، این رای قطعی و غیر قابل اعتراض است.
در بخشی از محتویات این پرونده كه در رای دادگاه نیز منعكس شده، آمده است: درحالی به كشف سه انبار دارو و شیر خشك در شهرستان ممسنی اشاره شده است كه بخشی از اقلام دارویی در استان و شهرستان با كمبود مواجه و شیر خشك مورد نیاز كودكان در آن مقطع زمانی از طریق شبكه بهداشت و درمان شهرستان به صورت حواله توزیع می گردید.
همچنین در رای صادره از سوی شعبه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدین و اخلالگران نظام اقتصادی دادگاه انقلاب استان فارس، به گزارش شبكه بهداشت و درمان شهرستان ممسنی و دانشگاه علوم پزشكی شیراز، مبنی بر غیر مجاز بودن انبار ها و نگهداری نامناسب دارو های مكشوفه در شرایط نامطلوب كه منجر به غیر قابل مصرف شدن دارو ها و شیر خشك های احتكار شده در انبارها و منقضی شدن تاریخ مصرف آنها به علت احتكار و عدم توزیع آن در شبكه مصرف، اشاره شده است.
همچنین در ذیل رای صادره از شعبه ویژه دادگاه مفسدین و اخلال گران نظام اقتصادی استان فارس مستند به تبصره 2 ماده 2 قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی كشور، بر تعقیب قضایی مدیر یا مدیران، بازرسان و به طور كلی مسئول و یا مسئولان ذی ربط كه به خاطر عدم توجه به تكالیف مقرر در این تبصره برای جلوگیری از وقوع جرم، اقدام فوری و موثر انجام نداده اند، به اتهام معاونت در جرم مذكور تاكید شده است.
6113 /6118 /2027