۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
کد خبر 83063181
۰ نفر
بن بست نماها خائنند

شاهرود- ايرنا - امام جمعه شاهرود با بيان اين كه بن بست نماها خائن به كشور و مردم هستند ، گفت: آن ها مي خواهند مردم ايران را ذليل كنند اما راه به جايي نخواهند برد.

به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام عباس اميني درخطبه هاي اين هفته نمازجمعه كه در مدرسه قلعه اين شهر برگزار شد ، افزود: البته در كشور مشكلاتي وجود دارد، اما استكبار و عوامل آن در حال القاي اين مسايل هستند تا نظام و مردم ايران به بن بست رسيده و تسليم خواسته هاي استكبار شوند.
وي راه حل اين مشكلات را اعتماد به نسل جوان و حفظ وحدت خواند و ادامه داد: همان طور كه جوانان انقلاب را به ثمر رساندند،دفاع مقدس را با صلابت پشت سرگذاشتند، امروز هم در عرصه هاي علمي و ورزشي افتخارآفريني مي كنند.
خطيب جمعه شاهرود گفت: اگر چه جوانان ممكن است اشتباهاتي هم بكنند ، اما با كمك پيشكسوتان عرصه هاي مختلف كه انديشه ورزان نظام اسلامي هستند، همه گرفتاري ها را با كمترين مشكل برطرف خواهندكرد.
حجت الاسلام اميني با ذكر اين كه عاشورا عبرت هاي زيادي براي مردم دارد، گفت: يكي از اين عبرت ها پيروزي هايي است كه پس از تحمل مشكلات فراوان بدست مي آيد.
وي گفت: براي مردمي كه از محرم و صفر الگو مي گيرند، تسليم شدن معنايي ندارد، كشورهايي كه در برابر استكبار تن به ذلت داده اند، اكنون به بدترين شكل تحقير مي شوند.
امام جمعه شاهرود ادامه داد: وحدت از عوامل اصلي برطرف كردن مشكلات است، دشمنان از روزهاي نخست انقلاب در حال تفرقه افكني ، قوميت گرايي و فرقه گرايي هستند.
اميني گفت: مردم ايران در سال هاي پس از پيروزي انقلاب روزهاي سخت زيادي را پشت سر گذاشته و موفقيت هاي بسياري را بدست آورده اند، اكنون بايد اميد را در مردم زنده نگهداريم و با جشن گرفتن موفقيت ها واقعي به سوي 40 سالگي انقلاب گام برداريم.
وي به راهپيمايي عظيم اربعين حسيني (ع) هم اشاره كرد و گفت: ارزان شدن رواديد يكي از كارهاي خوب دولت است، دشمنان تلاش مي كنند اين راهپيمايي را تحت الشعاع برخي مسايل حاشيه اي قرار دهند ، اما مردم ايران و عراق و شيعيان ديگر كشورها با همدلي اين ترفند را نيز خنثي مي كنند.
7358/6167