دست رد «دينا پاول» بر سينه رئيس جمهوري آمريكا

تهران–ايرنا - «دينا پاول» مدير اجرايي بانك سرمايه گذاري «گلدمن ساكس» از نامزدي براي جانشيني «نيكي هيلي» نماينده مستعفي آمريكا در سازمان ملل انصراف داد.

به گزارش بامداد جمعه ايرنا، رويترز به نقل از يك منبع آگاه نوشت، پاول در تماسي تلفني به دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا اعلام كرد كه قصد دارد در گلدمن ساكس بماند.
هيلي هفته جاري گفت كه از نمايندگي آمريكا در سازمان ملل كناره گيري مي كند. پس از اعلام او، ترامپ وارد گفت وگو با پاول شد تا وي را جانشين هيلي كند.
پاول پيش از رفتن به گلدمن ساكس به عنوان معاون مشاور امنيت ملي كاخ سفيد فعاليت مي كرد. احتمال بازگشت وي به كاخ سفيد به مخالفت هايي مواجه شده بود.
رسانه ها علاوه برپاول از «ريچارد گرنل» سفير آمريكا در آلمان و «ايوانكا ترامپ» دختر رئيس جمهوري آمريكا براي جانشيني هيلي نام برده بودند. ايوانكا ترامپ گمانه زني ها در اين خصوص را رد كرد.
هيلي صبح سه شنبه با حضور در دفتر رئيس جمهوري آمريكا از استعفاي خود خبر داد و ترامپ هم اين استعفا را پذيرفت. ترامپ اعلام كرد هيلي از چند ماه پيش گفته بود كه قصد كناره گيري از اين سمت را دارد و تنها تا پايان سالجاري (ميلادي) با دولت خواهد بود.
برخي رسانه هاي گفته اند كه كناره گيري هيلي نشان از هرج و مرج در كاخ سفيد دارد.
شبك**9423**1708