۱۹ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۱۴
کد خبر: 83062868
۰ نفر
همايش آيت نكويي در اصفهان برگزار شد

اصفهان - ايرنا – همايش آيت نكويي ويژه گراميداشت علي نكويي زهرايي از پيشكسوتان اصلاح طلب اصفهان شامگاه روز پنجشنبه در مدرسه امام صادق (ع) اين شهر برگزار شد.

به گزارش ايرنا، وزير كشور دولت اصلاحات در اين آيين با اشاره به تصويب قانون منع به كارگيري بازنشستگان در دولت، گفت: واگذاري كارها به جوانان از مرام هاي اصلاح طلبي است ولي نه با قيمت ناديده گرفتن سرمايه انساني پيشكسوتان.
سيد عبدالواحد موسوي لاري افزود : جوانان حضور بازنشستگان و درياي تجارب آنها را براي خود سرمايه بدانند.
وي با بيان اينكه سرمايه هاي موجود در جوامع به سه بخش اقتصادي، اجتماعي و انساني تقسيم مي شود، افزود: جامعه اي كه سرمايه هاي انساني خود را از دست دهد، روي خوشبختي را نمي بيند زيرا بدون سرمايه هاي انساني، سرمايه هاي اقتصادي و اجتماعي از بين خواهد رفت.
وزير كشور دولت اصلاحات اضافه كرد: تجليل از يك شخصيت سياسي و اجتماعي، در اصل نكوداشت فضيلت هاي اخلاقي و يك سنت حسنه است و به نسل جوان نشان مي دهد كه داراي عقبه فكري و معنوي است.
اين فعال سياسي خاطرنشان كرد: اگر سرمايه هاي انساني مورد بي مهري قرار گيرد، سرمايه هاي اجتماعي و معنوي جامعه مورد دستبرد قرار مي گيرد.
وي با اشاره به چهار دوره زندگي علي نكويي، گفت: اين شخصيت در دوره قبل از انقلاب يكي از فعالان مبارزه با طاغوت بود به گونه اي كه كتابفروشي او پاتوق مبارزان بود و در سالهاي بعد از پيروزي انقلاب در پست هايي مانند استانداري و فرمانداري فعاليت هاي ويژه اي داشت.
موسوي لاري به نقش علي نكويي در دوران اصلاحات اشاره كرد و افزود: در اين دوره نقش نكويي در وزارت كشور يك نقش بي نظير بود كه با روي خوش و دلگرمي براي فراغت بيشتري در كار ايجاد مي كرد.
وي چهارمين بخش زندگي علي نكويي را دوران پس از اصلاحات ذكر كرد و اضافه كرد : در اين دوره نكويي اسوه و الگويي در اصفهان براي مشاركت و همگرايي اصلاح طلبان ايجاد كرد كه در كل كشور مثال زدني است و اگر اصلاح طلبان در سالهاي اخير موفقيت هايي داشته اند به واسطه امثال نكويي است.
استاندار اصفهان گفت : نكويي يك عمر براي آرمانهاي انقلاب از جمله استقلال، آزادي، جمهوري و انقلاب اسلامي جنگيد و تجليل از او تجليل از آرمانهاي انقلاب است.
محسن مهرعليزاده با اشاره به عرصه هاي فعاليت علي نكويي در دستگاههاي اجرايي، افزود: علي نكويي در دوران اصلاحات در وزارت كشور مانند سنگ صبوري براي همه استانداران بود و امروز يكي از امين ترين افراد براي اينجانب در مشورت هاست.
شهردار اصفهان در اين آيين گفت : تكريم از نكويي تكريم از دوستي، پاكدامني، صداقت و راستي است كه در شرايط سخت همواره اميد بخش بود.
قدرت اله نوروزي اضافه كرد: او هم به خداي بزرگ باور ، هم به امام راحل (ره) ارادت بسيار داشت و همواره مدافع ارزشهاي انقلاب اسلامي بود.
رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان ادامه داد : هيچ كس را نديدم كه مثل نكويي اينگونه به آرمانهاي امام راحل (ره) پايبند باشند.
فتح اله معين افزود : اين بزرگداشت به مصداق شكر نعمت وجود چنين شخصيت هاي الگو و اسوه براي نسل جوان برگزار مي شود.
سيد علي نكويي در اين آيين گفت: من به جز انتخاب شغل معلمي در سالهاي قبل از انقلاب، خودم در تعيين مشاغل دولتي در بعد از انقلاب انتخابگر نبودم و شغل ها خود به سمت من آمدند و من كوچكترين قدمي در اين خصوص برنداشتم.
اين فعال اصلاح طلب افزود : چون تلاشي براي گرفتن پست و مقام نداشتم خودم را مديون كسي نمي دانستم و اين سمت ها را نعمتي براي خدمت مي دانستم و به تجربه به من ثابت شد هرجا قدمي را با اخلاص برداشتم راه برايم هموار شد و برعكس اگر تمجيدها يا انتقادها بر من تاثير كردند، گرفتاري هايي در راهم بوجود آمد.
وي از همراهي همسرش در طول مسير مبارزه و فعاليت هاي سياسي و اجتماعي تجليل و از همكاران خود در بخش هاي مختلف دولتي تقدير كرد.
در اين آيين كه با حضور شماري از شخصيت كشوري و استاني برگزار شد پيام سيد محمد خاتمي، سيد حسن خميني، معصومه ابتكار قرائت شد.
6026//7134/