مرد طلايي دووميداني: براي طلاي پاراآسيايي از جان مايه گذاشتم

جاكارتا - ايرنا - «محمد الوان پور» مرد طلايي دووميداني ايران در بازي هاي پاراآسيايي 2018 جاكارتا گفت: براي دستيابي به اين مدال از جان مايه گذاشتم.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار اعزامي ايرنا، الوان‌پور پس از دستيابي به مدال طلاي ماده پرتاب نيزه كلاس F56/57 افزود: به دليل ادغام كلاس ما با يك كلاس بالاتر، كار خيلي سخت و دشوار بود. واقعاً براي دستيابي به مدال طلا نهايت تلاشم را كردم و از جان مايه گذاشتم.
وي با اشاره به اينكه مسابقات پرتاب نيزه در بازي‌هاي پارالمپيك در كلاس F56/57 برگزار نمي‌شود، خاطر نشان كرد: شايد تصميم بگيرم در آينده در مواد ديگري هم رقابت كنم.
الوان‌پور در پايان گفت: از همه افرادي كه براي موفقيت من زحمت كشيدند و دعا كردند، تشكر مي‌كنم.

*خالوندي: ركورد خودم در جهان را 2 متر افزايش دادم
«محمد خالوندي» پرتابگر كرمانشاهي كشورمان پس از كسب مدال برنز در ماده پرتاب نيزه گفت: امروز توانستم بهترين ركوردهايم را بزنيم و ركورد جهاني خود را 2 متر جابجا كردم ولي به طلا نرسيدم. اميدوارم اين ركوردها انگيزه اي باشد براي بازي هاي بعدي تا بتوانم در پارالمپيك و مسابقات جهاني عملكرد بهتري داشته باشم.
وي اظهار داشت: پيش بيني من اين بود كه ركورد پايين تري را ثبت كنم و فكرش را نمي كردم پرتاب هايم تا اين حد بتواند ركوردها را جابجا كند اما وقتي بازي ها استارت خورد، با انگيزه اي كه گرفتم، 48 متر پرتاب كردم و ركورد خودم در جهان را شكستم.
خالوندي يادآور شد: از كميته ملي پارالمپيك و رياست فدراسيون جانبازان و معلولين خواهش مي كنم نگاه بهتر و حمايت هاي بيشتري به ماده ورزشي و كلاس هاي ما داشته باشد. سال بعد، مسابقات جهاني را پيش رو داريم و مي توانيم در همين كلاس قهرمان و نايب قهرمان شويم و باز هم مدال هاي اصلي را براي ايران به دست بياوريم.

*پاپي: از نقره ناراضي نيستم
«امان الله پاپي» بعد از كسب مدال نقره در ماده پرتاب نيزه گفت: با وجود شكستن ركورد پارالمپيك نتوانستم به مدال طلا برسم فقط مي توانم خدا را شكر كنم. البته تلاش زيادي كردم و حتي ركورد بازي هاي پارالمپيك را 2 متر و 60 سانتيمتر جا به جا كردم. اما با توجه به شرايطي كه كلاس بندي اين مسابقات داشت و مدال نقره به من رسيد. با اينحال از نتيجه راضي هستم.
پاپي ادامه داد: مسابقات در كلاس اف 57 برگزار شد و من دوم شدم اما الوان پور از يك كلاس پايين تر شركت كرده بود و توانست به مدال طلا برسد. دوست و هموطن من است و خدا را شاكرم كه او طلا گرفت.
پاپي درباره برنامه هايش براي آينده گفت: سال آينده مسابقات جهاني را در پيش دارم كه بايد در اين مسابقات بهترين نتيجه را بگيرم. در مسابقات جهاني و پارالمپيك ديگر كلاس ها ادغامي نيست و من به همراه خالوندي نفرات اول و دوم هستيم و تلاش مي كنيم كه در جهاني دبي علاوه بر كسب مدال طلا سهميه پارالمپيك را هم كسب كنيم.

*اسلامي: مدالم را به رهبر عزيزم تقديم مي‌كنم
«حميد اسلامي» مرد طلايي دوي 1500 متر كلاس T11 مسابقات دووميداني بازي‌هاي پاراآسيايي 2018 مدال خود در اين بازي‌ها را به رهبر معظم انقلاب تقديم كرد.
وي اظهار داشت: پيش‌بيني مي‌كردم در بازي‌هاي پاراآسيايي جاكارتا به مدال طلا دست پيدا كنم. تاكتيك ما اين اين بود كه در 300 آخر فرار نهايي را داشته باشيم. خوشبختانه همانطور كه فكر مي‌كرديم شد و با اُفت ديگر دوندگان در 300 متر آخر بهتر دويدم و طلا گرفتم.
اين دونده طلايي كشورمان همچنين تصريح كرد: در بين حريفانم نفرات عنوان دار پارالمپيك هم بودند، اما در نهايت به مدال طلا رسيدم. من براي اين مدال يك سال زحمت كشيدم و شش ماه است كه پدر و مادرم را نديده‌ام.
وي در خاتمه گفت: برنامه بعدي من موفقيت در مسابقات انتخابي المپيك در امارات است و اميدوارم در آن مسابقات سهميه بازي‌هاي 2020 را كسب كنم.

*عنوان چهارمي تيم ملي بسكتبال باويلچر بانوان
تيم ملي بسكتبال باويلچر بانوان ايران در ديدار رده بندي بازي هاي پاراآسيايي جاكارتا با شكست مقابل تايلند، چهارم شد.
ملي پوشان كشورمان در اين ديدار حساس كوارتر اول را با نتيجه ۱۳ بر ۱۲ و كوارتر دوم را ۷ بر ۶ واگذار كردند تا نيمه اول با نتيجه ۲۰ بر ۱۸ به نفع تايلند به پايان برسد.
شاگردان آذر همايون پور در كوارتر سوم جبران كرده و ۱۳ بر۷ پيروز شدند. در كوارتر چهارم نيز نتيجه ۱۴ بر ۹ به سود تايلند به پايان رسيد و ملي پوشان ايران با نتيجه ۴۱ بر ۴۰ تن به شكست داده و عنوان چهارم را كسب كردند.
تيم ملي بسكتبال باويلچر بانوان ايران در دوره قبل اين مسابقات عنوان سوم را كسب كرده بود.
سومين دوره بازي هاي پاراآسيايي 2018 در روزهاي 14 تا 21 مهر با حضور 2 هزار 880 ورزشكار از 41 كشور در 18 رشته ورزشي به ميزباني جاكارتا برگزار مي شود.
ايران با 209 ورزشكار و در 13 رشته ورزشي در اين دوره از رقابت ها شركت كرده است.
ورزشي**2052**2024