نمایندگان ایران مدال های پرتاب نیزه را درو كردند

تهران - ایرنا - نمایندگان كشورمان در رقابت های پرتاب نیزه كلاس F56/57 در بازی های پاراآسیایی 2018 جاكارتا هر سه مدال طلا، نقره و برنز را به گردن آویختند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در رشته دوومیدانی ماده پرتاب نیزه كلاس F56/57 سه نماینده كشورمان به نام های امان الله پاپی، محمد خالوندی و محمد الوان پور به رقابت با حریفانی از اردن، امارات، ویتنام، برونئی، چین تایپه، سوریه، ازبكستان، چین، اندونزی، قزاقستان و تایلند پرداختند كه در نهایت هر سه مدال به ایران رسید.
بهترین ركورد ثبت شده برای الوان پور 39.22 متر بود كه در پرتاب دوم رقم خورد و او را در جایگاه هفتم حفظ كرد اما با توجه به اینكه الوان پور از كلاس پایین تر وارد رقابت شده بود، توانست با همین ركورد مدال طلا را به خود اختصاص بدهد. از سوی دیگر محمد خالوندی توانست با پرتاب 48.01 متر بهترین ركورد را به نام خود ثبت كرده و در جایگاه سوم قرار بگیرد. در نهایت پاپی با پرتاب 48.60 متر یك ركورد خوب را به ثبت رساند و نایب قهرمانی را از آن خود كرد.
الوان پور با اینكه ركورد كمتری نسبت به دو حریف ایرانی خود داشت، به مدال طلا رسیده بود زیرا از كلاس پایین تر، در این رشته به رقابت پرداخت. او البته با پرتاب 39.22 خود، ركورد آسیا را جابجا كرد.
از سوی دیگر، امان الله پاپی كه مدال نقره را از آن خود كرده بود، با پرتاب 48.60 خود توانست ركورد جهان و آسیا را بشكند ولی نایب قهرمان شد!
سومین دوره بازی های پاراآسیایی 2018 در روزهای 14 تا 21 مهر با حضور 2 هزار 880 ورزشكار از 41 كشور در 18 رشته ورزشی به میزبانی جاكارتا برگزار می شود.
ایران با 209 ورزشكار و در 13 رشته ورزشی در این دوره از رقابت ها شركت كرده است.
ورزشی**2052**2024