عدالت در استخدام مدال آوران بیماران خاص رعایت شود

اردبیل- ایرنا- دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا گفت: مدال آوران جهانی وبین المللی بیماران خاص و پیوند اعضا باید مانند سایر قهرمانان ورزشی از مزایای استخدام برخوردار شوند.

به گزارش ایرنا ، مهین فرهادی زاد روز پنجشنبه در مجمع انتخاباتی هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای هیات استان اردبیل افزود: این قشر نیازمند حمایت ویژه ای بوده و برای همین دولت و مجلس باید با تعامل و همكاری و وضع قوانین مشكل استخدام قهرمانان ورزشی این قشر را حل كنند.
وی اظهار داشت: 6 گروه شامل بیماران خاص تالاسمی ها، هموفیلی ها، همودیالیزی ها، دیابتی ها، بیماران ام اس و پیوند اعضا زیر پوشش این فدراسیون فعالیت ورزشی دارند كه شمار آنها در كشور نزدیك به هشت هزار ورزشكار بوده و 2 هزار نفر از آنها سازمان یافته هستند.
او با اشاره به برگزاری 12 مسابقه قهرمانی برای ورزشكاران بیماران خاص و پیوند اعضا تا آخر امسال در كشور بیان كرد: برگزاری مسابقات برای بیماران دیابتی در انزلی، برگزاری مسابقات برای بیماران تالاسمی در كیش و برگزاری مسابقات برای بیماران هموفیلی و همودیالیز از جمله آنهاست.
وی كمبود منابع را یكی از مشكلات این فدراسیون عنوان كرد و ادامه داد: با توجه به منابع محدود دولتی نمی توان پاسخگوی نیاز این قشر شد به طوری كه هنوز فدراسیون موفق به تحت پوشش قرار دادن ورزشكاران بیماران سرطانی نشده است.
فرهادی زاد با اشاره به اینكه كنفدراسیون آسیا در این رشته ورزشی هنوز وجود ندارد،اضافه كرد: ایران تقاضای تشكیل كنفدراسیون آسیایی و استقرار دفتر آن در تهران را به مجامع جهانی داده است.
دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا افزود: امیدواریم با تشكیل كنفدارسیون آسیا مسابقات بین المللی برای این قشر به میزبانی ایران برگزار شود.
در این مجمع انتخاباتی كه تنها یك كاندیدا داشت دكتر سید جواد شفقی اصل با كسب 16 رای از مجموع 16 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان اردبیل انتخاب شد.
6130/6016/