یك طلای دیگر در سبد كاروان ایران

جاكارتا - ایرنا - كاروان ورزشی ایران به یك مدال طلای دیگر در رشته دوومیدانی بازی های پاراآسیایی 2018 دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امروز (پنجشنبه) و در ادامه مسابقات رشته دوومیدانی، علی نجیمی در ماده دو 400 متر كلاس T12 به مصاف حریفانش رفت و با زمان 49 ثانیه و 98 صدم ثانیه موفق به كسب مدال طلا شد.
شاهین ایزدیار هم كه در روزهای گذشته به پنج مدال طلا در رشته شنا دست یافته بود، امروز برای ششمین بار به مصاف رقبای خود رفت اما این بار به مدال نقره رسید.
ایزدیار در ماده 400 متر آزاد كلاس S10 همراه با شناگرانی از سریلانكا، اندونزی، مالزی، قزاقستان و هند به آب پرید. و پس از ورزشكار قزاق بر سكوی دوم ایستاد.
این شناگر كه دچار سرماخوردگی شده است، فردا در ماده 100 متر كرال پشت برای ششمین مدال طلای خود می جنگد.
كاروان ورزشی ایران درحال حاضر با 37 طلا، 29 نقره و 30 برنز در رده سوم جدول توزیع مدال ها قرار دارد.

*سرنجی: تمام قد از نام ایران دفاع خواهیم كرد
«محمد سرنجی» عضو تیم گلبال مردان ایران پس از پیروزی برابر تیم كره جنوبی گفت: با بازی امروز و نتیجه خوبی كه كسب كردیم، استرس كمتری داریم و قطعا فردا در شرایط روحی بهتری مسابقه خواهیم داد.
او با اشاره به حساسیت های دیدار فینال گفت: اكنون برای دیدار با چین متمركز خواهیم شد چرا كه می خواهیم عنوان قبلی خودمان را تكرار كنیم. ظرفیت مبارزه و پیروزی در برابر گلبالیست های چینی را داریم و تمام قد از نام ایران دفاع خواهیم كرد.
عضو تیم ملی گلبال در خصوص بازی امروز در برابر كره نیز گفت: كره ای ها تیم قوی دارند و سال هاست در این مرحله با ما روبرو می شوند، بنابراین آنها انگیزه زیادی برای بردن ما داشتند.

*امیری: خودی‌ها امروز برایم حاشیه ساختند
«حامد امیری» پرتابگر طلایی كشورمان وعده داد فردا و در رقابت برای كسب مدال طلای ماده پرتاب نیزه، ركورد جهان را خواهد شكست.
وی اظهار داشت: امروز مسابقات پرتاب وزنه كلاس F54/55 بود كه ادغام این دو بخش كارم را سخت كرده بود. حتی قهرمان پارالمپیك هم در گروه ما بود كه با این حال توانستم قهرمان شوم.
وی در ادامه افزود: در مسابقه امروز ركورد خودم و ركورد بازی‌های پاراآسیایی را بیش از 2 متر ارتقا دادم. با تمام حواشی خوب و بدی كه وجود داشت، مسابقه تمام شد و باید خودم را برای مسابقه فردا كه در ماده پرتاب نیزه است، آماده كنم. فردا خودم را برای حمله به ركورد جهان آماده می‌كنم.
پرتابگر پارالمپیكی كشورمان همچنین خاطر نشان كرد: امروز به خاطر حاشیه هایی كه برای من ایجاد شد خیلی اذیت شدم، آنهم حاشیه هایی كه از ناحیه خودی بود. متأسفانه از طرف خودمان رفتند درباره من اعتراض كردند! این مسئله واقعاً مرا به‌هم ریخت و نتوانستم ركوردی كه می‌خواهم بزنم.
امیری خاطر نشان كرد: امروز می‌خواستم به ركورد جهان حمله كنم و حتی برای این كار اقدام هم كردم، اما به خاطر اتفاقاتی كه گفتم موفق نشدم. قطعاً فردا در پرتاب نیزه كه در كلاس خودم برگزار می‌شود، به ركورد جهان حمله می كنم و آن را می‌شكنم.
سومین دوره بازی های پاراآسیایی 2018 در روزهای 14 تا 21 مهر با حضور 2 هزار 880 ورزشكار از 41 كشور در 18 رشته ورزشی به میزبانی جاكارتا برگزار می شود.
ایران با 209 ورزشكار و در 13 رشته ورزشی در این دوره از رقابت ها شركت كرده است.
ورزشی**1067**2024