هزینه صدور ویزای اربعین 234 هزار و 875 تومان شد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان حج و زیارت گفت: هزینه صدور ویزا برای زائران اربعین حسینی 234 هزار و 875 تومان شد كه شامل هزینه های ویزا، بیمه و بهداشت و درمان می شود.

حمید محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: با پیشنهاد رئیس بانك مركزی مبنی بر كاهش 35 درصدی نرخ ارز زائران اربعین و اخذ موافقت رئیس جمهوری، این هزینه كاهش یافته است.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا با كاهش نرخ صدور ویزای اربعین، در ارائه خدمات به زائران تغییر ایجاد خواهد شد، اظهار داشت: هیچ تغییری در خدمات درنظرگرفته شده برای زائران اعمال نخواهد شد.
مرتضی آقایی مدیركل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امور حج و زیارت سازمان حج نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از نام نویسی 350 هزار نفر در سامانه سماح برای شركت در مراسم اربعین حسینی خبر داد.
وی درخصوص افرادی كه با نرخ قبلی اقدام به دریافت ویزا كرده اند، اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های انجام شده، بعد از پایان مراسم اربعین مابه التفاوت مبلغ پرداخت شده، به آنان برگردانده خواهد شد.
تاكنون به ترتیب در پنج استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان بیشترین تعداد زائران در سامانه سماح ثبت نام كرده اند و در بین این استان ها بیش از 55 هزار زائر در استان تهران ثبت نام كرده اند كه بیشترین تعداد است.
صدور ویزا زائران از روز یكشنبه 15 مهرماه در كنسولگری ها و دفاتر موقت كنسولی عراق در سراسر كشور آغاز شده است. سامانه سماح از چهارم مهرماه برای نام‌نویسی متقاضیان سفر اربعین باز شده است و زائران می‌توانند برای دریافت ویزای اربعین همراه با پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی اقدام كنند.
همچنین با هماهنگی های انجام شده، كار صدور ویزا در چهار كنسولگری در اهواز، تهران، كرمانشاه و مشهد و 19 دفتر موقت كنسولی عراق در سراسر كشور ادامه دارد.
اجتمام*1933*1834