اجرای طرح تحول نظام سلامت در سال آینده نیازمند توجه مجلس است

ساری- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت در سال آینده به توجه دولت و مجلس شورای اسلامی برای تامین اعتبارات مورد نیاز بستگی دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران مازندرانی در ساری افزود: درآستانه بودجه نویسی انتظار ما این است كه به حوزه تحول نظام سلامت توجه بیشتری شود.
وی توضیح داد: این طرح از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید است و قطعا دولت همانند گذشته به این حوزه توجه ویژه دارد و امیدواریم كه این مهم در مجلس شورای اسلامی نیز عملیاتی شود.
وزیر بهداشت، بهداشت و آموزش پزشكی اظهار داشت: برنامه تحول نظام سلامت رضایت نسبی در مردم ایجاد كرده و دولت مصمم به ادامه این برنامه است.

** همت همگانی برای تامین دارو
قاضی زاده هاشمی همچنین با تایید این كه در حوزه دارویی مشكلاتی برای تامین داروهای خارجی وجود داشت، گفت كه در شرایط فعلی این مشكل رفع شده است.
وی اضافه كرد: تامین كامل دارو تنها در حیطه اختیار وزارت بهداشت قرار دارد و ما وضعیت دارویی و كمبودها را چند ماه جلوتر به متولیان تامین مالی و سایر دست اندركاران اعلام می كنیم و آنها اقدامات عملی را انجام می دهند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مهم ترین مشكل در بخش دارویی را افزایش قیمت داروهای خارجی دانست و گفت: با تحریم ها اندكی قیمت داروهای خارجی رو به افزایش گذاشت و پیش بینی می شود به همین میزان نیز هزینه بیماران افزایش یابد و نگرانی عمده ما در این بخش است كه امیدواریم بتوانیم كمبودها را جبران كنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی سفر دو روزه اش به مازندران را از عصر دیروز چهارشنبه با ورود به فرودگاه رامسر آغاز كرد.
قاضی زاده هاشمی در این سفر 12 طرح زیرساختی حوزه بهداشت و درمان را افتتاح كرد كه برای ساخت آنها بر اساس اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشكی مازندران 833 میلیارد ریال هزنیه شد.
بیمارستان 50 تختخوابی شهرستان عباس آباد، مركز تخصصی شیمی درمانی و آی سی یوی بیمارستان امام علی (ع) آمل، خوابگاه یكهزار نفره دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشكی و مجتمع ورزشی دانشجویان در ساری، كلینیك ویژه در بابلسر و پنج مركز جامع سلامت در شرق و مركز استان از طرح هایی بود كه وزیر بهداشت در این سفر افتتاح كرد.
همچنین قاضی زاده هاشمی از نسخه الكترونیكی طرح جامع سلامت شهرستان بابلسر رونمایی و كلنگ بیمارستان جایگزین 160 تختخوابی امام خمینی (ره) شهرستان نور را هم به زمین زد.
6982/1654