تیم والیبال نشسته ایران قهرمان بازی های پاراآسیایی شد

جاكارتا - ایرنا - تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران در دیدار فینال بازی های پاراآسیایی 2018 جاكارتا با غلبه بر چین بر سكوی نخست آسیا قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امروز (پنجشنبه) در پنجمین روز از رقابت های پاراآسیایی 2018 جاكارتا، تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران امروز (پنجشنبه) در دیدار فنیال با نتیجه سه بر صفر چین را شكست داد و قدرتمندانه قهرمان شد.
ملی پوشان والیبال نشسته در سه ست پیاپی با نتایج 25 بر 16، 25 بر 14 و 25 بر 15 به پیروزی دست یافتند.
ست نخست این دیدار با امتیاز گیری تیم ایران شروع شد اما تیم چین سعی می كرد كه پایاپای همراه با تیم ایران پیش برود اما شاگردان رضایی توانستند با مهار این تیم ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ پیروز شوند.
ست دوم ملی پوشان كشورمان با توانستند اختلاف امتیاز خود را با چین حفظ كنند و با كسب امتیاز ۸ اولین وقت استراحت فنی این ست را از آن خود كنند و در نهایت شاگردان رضایی این ست را ۲۵ بر ۱۴ پیروز شدند.
ست سوم همانند ۲ ست قبل شاگردان رضایی توانستند برتری خود را به تیم چین دیكته كنند و با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ این پیروز شوند و در مجموع ۳بر صفر تیم چین را شكست دهند و با كسب عنوان قهرمانی مدال طلای سومین دوره بازی های پارا آسیایی را از آن خود كنند.
سومین دوره بازی های پاراآسیایی 2018 در روزهای 14 تا 21 مهر با حضور 2 هزار 880 ورزشكار از 41 كشور در 18 رشته ورزشی به میزبانی جاكارتا برگزار می شود.
ایران با 209 ورزشكار و در 13 رشته ورزشی در این دوره از رقابت ها شركت كرده است.
ورزشی**2052**2024