قالیباف: جهادگران پیش هیچ قدرتی سرخم نمی كنند

همدان- ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیشكسوتان جهاد و شهادت و رزمندگان دوران دفاع مقدس در برابر هیچ قدرتی سرخم نمی كنند.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف روز پنجشنبه در بیست و پنجمین مجمع فرماندهان و مسئولان پیشكسوت جهاد و شهادت در همدان، افزود: این قشر تربیت یافته و دست پرورده فرهنگی انقلاب اسلامی هستند كه با تمام وجود به قدرت خدا اعتقاد دارند بنابراین به جز ایزد منان پیش هیچ كسی سر خم نمی كنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان كرد: این پیشكسوتان با تبعیت از امر بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی جنگیدند اما كسانی در همان زمان با حرف امام راحل مبنی بر راه قدس از كربلا می گذرد مخالفت كرده و در خفا و علنی آن را تمسخر كردند.
قالیباف یادآوری كرد: همچنین بسیاری در جریان جنگ تحمیلی گفتند به علت كم بودن تجهیزات نمی شود با دشمن جنگ جنگید لذا باید دنبال آتش بس رفت.
وی ادامه داد: آنها مدعی بودند كه ایران یك پنجم دشمن تجهیزات ندارد در حالیكه باید برای دست یافتن به پیروزی در جنگ سه برابر عراق تجهیزات داشته باشیم.
قالیباف تاكید كرد: هدف از بیان این بهانه ها بازداشتن رزمندگان از جنگ با دشمن بود اما رزمندگان اسلام با تبعیت از فرامین امام خمینی (ره) در برابر رژیم بعثی عراق ایستادند.
وی عنوان كرد: امروز ملت ایران كجا قرار دارد؟ وعده خدا حق است و این ملت هم اینك در اربعین حسنی زیارت در كربلا را به یكدیگر وعده می دهند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان كرد: علت حضور كشورهای گروه 1+5 پای میز مذاكره، قدرت مجاهدت رزمندگان بود، مگرنه این قدرت های یاغی و مستكبر هرگز حاضر به سخن گفتن با كسی نیستند.
قالیباف، توان و مجاهدت رزمندگان را نشانه قدرت دیپلماسی ایران دانست و گفت: این قدرت هژمونی آمریكا در منطقه خاورمیانه را كف بر روی آب كرده است.
وی گفت: كشور در حوزه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دچار مشكلات و چالش هایی است اما از منظر نظامی و دفاعی از جمله هنر جنگ، دارای سرمایه های بزرگ است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاكید كرد: ایران اسلامی از نظر قدرت نظامی جزو پنج كشور مطرح جهان است همچنین در حوزه صنایع نظامی به عنوان پیچیده ترین صنعت در جهان می درخشد.
قالیباف اضافه كرد: عده ای عنوان می كند چرا این كشور با وجود داشتن توان و فناوری ساخت موشك و در عرصه هوا و فضا، وضعیت مناسبی در صنعت خودرو ندارد كه علت كسب این افتخارها در حوزه نظامی وجود مردان جهادگر و پیشكسوت دفاع مقدس است.
وی اظهار داشت: همانگونه كه امام راحل به جوانان این مرز و بوم اعتماد كردند، ما نیز باید عرصه را به این طیف واگذار و به جوانان اعتماد كنیم كه در عرصه‌های نبرد جدید بهتر از ما می‌توانند كار كنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: میدان را برای فعالیت جوانان باز نگهداریم چراكه آنها بهتر از ما می توانند مدیریت كنند هماهنگونه كه انقلاب این فرصت را برای ما ایجاد كرد.
قالیباف گفت: كشور زمانی در برابر سختی ها و مشقت های اقتصادی موفق می شود كه مجاهدانه تلاش كند و در صورت اعتقاد و اعتماد به مردم، حركت در مسیر الهی و در خدمت مردم بودن می توان مشكلات را كنار زد.
وی با تاكید بر ضرورت تلاش همه افراد برای پیشرفت و آبادانی كشور بیان كرد: اگر همانند دوران مقدس همه توان خود را در طبق اخلاص بگذاریم، خداوند اقتصاد كشور را درست می كند.
7526/2090/