سه انبار احتكاري كولر گازي در اروميه كشف شد

اروميه- ايرنا- رييس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي گفت: با تلاش ماموران اين پليس، سه انبار احتكاري در اروميه كشف و افزون بر يك هزار و 400 دستگاه كولر گازي از آنها كشف شد.

سرهنگ سامان غني زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين انبارها در راستاي اجراي طرح مبارزه با احتكار كالا و با اقدامات اطلاعاتي صورت گرفته شناسايي شد و پس از كسب مجوز قضايي مورد بازرسي قرار گرفت.
وي اضافه كرد: در اين عمليات، يكهزار و 440 دستگاه كولر گازي به ارزش بيش از 50 ميليارد ريال كشف و ضبط شد.
وي همچنين از كشف انبار احتكاري مواد شوينده خبر داد و بيان كرد: در بازرسي از اين محل نيز 20 تن انواع مواد شوينده كشف و ضبط شد.
رييس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي ادامه داد: كارشناسان ارزش ريالي مواد شوينده كشف شده را 850 ميليون ريال برآورد كرده اند.
وي با اشاره به كشف انبار لوازم يدكي احتكاري در اروميه نيز گفت: در بازرسي از اين انبار 17 هزار و 417 قلم لوازم يدكي به وزن بيش از 300 تن كشف و ضبط شد كه ارزش ريالي آنها چهار ميليارد ريال برآورد مي شود.
سرهنگ غني زاده افزود: كشف انبار روغن نباتي نيز از ديگر اقدامات پليس آگاهي طي روزهاي گذشته است كه در اين انبار 10 تن روغن نباتي احتكاري كشف و ضبط شد.
وي اضافه كرد: طبق نظر كارشناسان، ارزش ريالي اين روغن ها 520 ميليون يال برآورد شده است.
وي بيان كرد: صاحبان اين انبارها شناسايي و دستگير شده و كالاهاي احتكاري نيز در اختيار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته تا در بازار توزيع شود.
به گزارش ايرنا به نقل از فرمانده انتظامي آذربايجان غربي مقابله با سرقت، مقابله با كالاي قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاري ها و بد اخلاقي هاي اجتماعي و كاهش تصادف ها از اولويت هاي پنج گانه نيروي انتظامي اين استان در سال جاري است.
6009/2093