۱۹ مهر ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۶
کد خبر: 83062089
۰ نفر
فعالیت ٩ صرافی ممنوع شد

تهران- ایرنا- بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران اعلام كرد: فعالیت ٩ شركت صرافی به دلیل رعایت نكردن ضوابط و مقررات در خرید و فروش ارز ممنوع شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی بانك مركزی، به دنبال عدم رعایت قوانین و ضوابط، مجوز ٢ صرافی باطل و ٧ صرافی نیز بین یك تا سه ماه از ادامه فعالیت منع و تعلیق شدند.
در همین زمینه معاونت نظارت بانك مركزی، از تمام صرافی ها خواست ضمن رعایت دقیق مقررات، نسبت به تطبیق فعالیت های خود به خصوص خرید و فروش ارز با مقررات تعریف شده، اقدام كنند.
شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا هفته گذشته به بانك مركزی اختیارات لازم را برای دخالت و مدیریت در بازار ارز داد؛ این اختیارات مواردی همچون انتشار اوراق مشاركت ارزی و ریالی، خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی، فولاد و دیگر محصولات صادراتی در بازار ثانویه و انجام عملیات بازار باز را دربرمی گیرد.
همچنین شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به منظور تشویق سرمایه گذاری و جذب منابع ارزی اعلام كرده است كه اتباع دولت های خارجی در صورتی كه حداقل 250 هزار دلار برای سرمایه گذاری در ایران به كشور وارد كنند، مطابق ضوابطی كه دولت اعلام می كند، می توانند از امتیاز مجوز اقامت پنج ساله برخوردار شوند.
پیشتر «عبدالناصر همتی» رئیس كل بانك مركزی گفته بود: با اختیاراتی كه از سوی سران سه قوه به بانك مركزی داده شده است، این بانك فعالانه در بازار ارز حضور دارد.
اقتصام**1108*1834