اطلاع رساني شفاف در زمان بحران در اولويت قرار گيرد

كرمان - ايرنا - سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان گفت: مداخله و اقدام بموقع و با تدبير و نيز اطلاع رساني شفاف و بموقع در زمان بروز بحران و مشكلات توسط فرمانداران، بخشداران و ساير مديران، مي ‌تواند جلوي بسياري از مسائل و مشكلات را بگيرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي استانداري كرمان، حميد ملانوري در همايش فرمانداران و بخشداران سراسر استان كرمان با بيان اينكه در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي قرار داريم افزود: شبكه هاي مجازي و شبكه هاي ماهواره اي در همين راستا فراخوان هايي را در حوزه رواني اعم از اعتراضات و اغتشاشات به مردم پمپاژ مي كنند.
وي اظهار داشت: آنها تاريخ بيست و يكم بهمن ماه را روز فروپاشي انقلاب اسلامي مي دانند و اين يك استراتژي و برنامه براي همه گروه هاي معاند نظام است اگر چه آنها با هم اختلاف دارند ولي بر روي اين برنامه با يكديگر بسيج شده اند.
ملانوري خاطرنشان كرد: ريشه بسياري از بحران ها و اغتشاشات كنوني ما در خارج از كشور است و فضاي كنوني جامعه به معناي واقعي يك جنگ رواني و اقتصادي است و دشمنان قصد دارند سرمايه اجتماعي و اعتماد مردم به نظام را از بين ببرند و بين مردم و نظام فاصله بيندازند كه در اين شرايط ما بايد با ارائه و تبيين صحيح دستاوردهاي انقلاب به مقابله با ترفند دشمنان برخيزيم.
سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري كرمان گفت: فرمانداران و بخشداران سراسر استان در موضوعات بحراني بايد چند نكته مهم را رعايت كنند.
وي ادامه داد: مداخله و اقدام بموقع و با تدبير و همچنين اطلاع رساني شفاف و بموقع از مهمترين نكات در اين زمينه است.
وي با اشاره به اهميت بحث رسانه ها در حوزه جنگ رواني، خواستار رسيدگي به فضاي مجازي و ساير رسانه ها شد و اظهار داشت: فرمانداران و بخشداران و ساير مسئولان بايد در اظهار نظرها و مصاحبه ها خيلي با دقت عمل كنند و مطالبي گفته شود كه نشاط اجتماعي، اميدآفريني و شادابي را به جامعه القا كند و همچنين به سركشي از خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان توجه كنند.
معاون سازمان امور اجتماعي و آسيب هاي وزارت كشور نيز در اين جلسه افزود: توجه به عرصه اجتماعي و امر اجتماع براي مديران بسيار مهم است و از اين منظر حفظ سرمايه اجتماعي نقش مهمي در جامعه ايفا مي كند و اغلب مطالعات نشان مي دهند تفاوت كشورها، در حفظ و ايجاد سرمايه اجتماعي عليرغم داشتن منابع يكسان است.
رضا محبوبي گفت: ايجاد امنيت در گرو ايجاد سرمايه اجتماعي است و نمي توان از فعالان سياسي انتظار رفتار اخلاقي مناسب را داشته باشيد مگر اينكه سرمايه اجتماعي در آن جامعه بارور باشد.
3029/7440