ریابكوف : روابط روسیه و آمریكا فراتر از شرایط بحرانی است

مسكو - ایرنا - معاون وزیر خارجه روسیه درباره روابط مسكو و اشنگتن گفت :در وضعیتی قرار داریم كه بسیار بدتر از شرایط بحرانی است و سردترین مرحله از روابط دوجانبه را سپری می كنیم .

به گزارش ایرنا، سرگئی ریابكوف روز چهارشنبه در سخنانی كه از رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری ریانووستی و اینترفاكس منتشر شد، خاطرنشان كرد: هر گونه امید برای بهبود روابط روسیه و آمریكا پس از دیدار سران دو كشور در هلسینكی فنلاند خیلی زود به ناامیدی تبدیل شد.
وی ادامه داد: نشانه های اولیه بهبودی دورنمای روابط روسیه و آمریكا به وسیله كسانی كه آینده روابط دو كشور را باور ندارند، از بین رفته است.
ریابكوف با بیان اینكه كشورش غرب را مخالف خود می داند، اضافه كرد: غرب دوست مسكو نیست و برای ضربه زدن به موقعیت كشور ما تلاش می كند.
وی ادامه داد : نیازی نمی بینیم مراقب آن باشیم كه از نظر غرب چگونه بنظر می رسیم چرا كه غرب در مفهوم گسترده آن دوست ما محسوب نمی شود.
به گزارش ایرنا، روابط روسیه و آمریكا از سال 2014 در سه محور گسترش نفوذ نظامی سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) به سوی روسیه در شرق اروپا و دریای بالتیك، اختلاف با اوكراین و الحاق كریمه به روسیه و همچنین اختلاف نظر مسكو و آمریكا درباره سوریه تیره تر از گذشته شده است.
آمریكا و اتحادیه اروپا از سال 2014 با طرح اتهام دخالت مسكو در درگیری های شرق اوكراین و كمك به مخالفان دولت این كشور و الحاق كریمه به خاك روسیه، مجموعه ای از تحریم های گسترده اقتصادی و مالی ضدروسی را وضع كرده اند كه واكنش متقابل مسكو را در پی داشته است.
شبس**اروپام*391*1346**1917