۱۸ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۴۶
کد خبر: 83061893
۰ نفر
دهكده هنر و بازيهاي ملل در بوستان ملت تهران برپا شد

تهران- ايرنا-همزمان با هفته جهاني سلامت روان، دهكده هنر و بازي‌هاي ملل با حضور معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران در بوستان ملت برپا شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا؛ شامگاه چهارشنبه با حضور ولي الله شجاع پوريان معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران؛ مصطفي سليمي شهردار منطقه 3 و زينب نصيري مديركل سلامت شهرداري تهران دهكده هنر و بازيهاي ملل در بوستان ملت برپا شد.
معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران شامگاه چهارشنبه در اين باره به خبرنگار ايرنا افزود: به مناسبت هفته جهاني سلامت و به منظور تبادل نظر و ايجاد فضايي شاد و مفرح براي كودكان و جوانان اين دهكده برپا شد.
ولي الله شجاع پوريان اظهار داشت: در اين دهكده كودكان؛ نوجوانان و جوانان كشورمان و همچنين اتباع مختلف از ساير كشورها مي توانند از امكانات اين دهكده استفاده كنند.
به گفته وي؛ اين دهكده با امكانات مناسب فضايي شاد و مفرح براي مخاطبين هستند و در اين دهكده همچنين افراد مختلف مي توانند بازي هاي بومي و محلي خود را معرفي كنند.
همچنين مدير كل سلامت شهرداري تهران نيز شامگاه چهارشنبه به خبرنگار ايرنا افزود: در دهكده هنر و بازي‌هاي ملل ، دانشجويان بورسيه از كشورهاي مختلف از جمله كشورهاي آلمان؛ استراليا؛ تاجيكستان؛ افغانستان و ساير كشورها هنرها و بازي‌هاي محلي‌شان را براي علاقه‌مندان معرفي مي‌كنند.
زينب نصيري ادامه داد: اين دهكده با 15 غرفه با موضوعات سلامت روان و اجراي بازي‌هاي محلي از 18 تا 21 مهر ماه از ساعت 17 عصر تا 22 شب در بوستان ملت پذيراي علاقمندان است.
وي خاطرنشان كرد: شعار امسال هفته جهاني سلامت، سلامت رواني كودكان، نوجوانان و جوانان نامگذاري شده و به همين منظور با استفاده از ابزار هنر و بازي در اين دهكده تلاش مي كنيم سلامت روحي مخاطبين خود را ارتقا دهيم.
مديركل سلامت شهرداري تهران خاطرنشان كرد: در اين دهكده دهها مدل بازي از كشورهاي مختلف طراحي شده كه به مدت 2 روز اين بازي ها براي علاقمندان معرفي مي شود و همچنين كودكان و نوجوانان با حضور در غرفه ها مي توانند از بازي هاي فكري و خلاقانه آن استفاده كنند.
دهكده هنر و بازي‌هاي ملل به مناسبت هفته جهاني سلامت روان با مشاركت اداره كل سلامت شهرداري تهران، شهرداري منطقه 3، شبكه سلامت و هنر شبكه جهاني يوسرن و دانشگاه علوم پزشكي تهران تا شامگاه جمعه هفته جاري در بوستان ملت برپا است‌.
تهرام/7243 / 1539