برای تكمیل بیمارستان آذرشهر و عجب شیر 500میلیارد نیاز است

مراغه - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به عزم دولت برای تكمیل طرح های نیمه تمام بخش درمان گفت: 500میلیارد ریال برای تكمیل بیمارستان های 84 تختخوابی آذرشهر و 80 تختخوابی عجب شیر نیاز است.

به گزارش ایرنا، قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) عجب شیر بر تسریع در ساخت و تجهیز ساختمان جدید بیمارستان تاكید كرد و افزود: فضا و امكانات بیمارستان فعلی آذرشهر و عجب شیر جوابگوی نیاز این شهرستان ها با جمعیتی بیش از 200 هزار نفری نیست.
وی ادامه داد: وجود دانشگاه ها و صنایع بزرگ شمال غرب كشور در این شهرستان ها و نیز بروز تصادفات متعدد جاده ای در این محورها، تسریع در احداث این مراكز مجهز درمانی را ضروری كرده است.
وی همچنین در بازدید از روند تكمیل درمانگاه بهداشتی و درمانی آیت الله هاشمی شهرستان عجب شیر گفت: اقدامات خوب و قابل توجهی در توسعه زیرساخت های بخش درمان در این منطقه انجام شده است.
این مقام وزارت بهداشت افزود: بخش زیادی از طرح‌ های درمانی در آذربایجان شرقی تكمیل و به بهره‌ برداری رسیده اما امیدواریم با سرعت بیشتر و با تلاش مضاعف، طرح‌ های نیمه تمام نیز به بهره‌ برداری برسند.
به گزارش ایرنا، بیمارستان 80 تختخوابي شهرستان عجب شیر كه در كنار بیمارستان كنوني ساخته مي ‌شود، در زمیني به مساحت 15 هزار و 200 مترمربع و زیربناي هشت هزار و 67 مترمربع در چهار طبقه در حال احداث است.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 كیلومتری جنوب غربی تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7485