۱۸ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۲۹
کد خبر: 83061778
۰ نفر
اشیای عتیقه با قدمت 400 سال در شهرستان هامون كشف شد

زاهدان - ایرنا - فرمانده انتظامی هامون در شمال سیستان و بلوچستان گفت كه اشیای عتیقه شامل شمشیر و غلاف، كوزه سفالی، 2 عدد دستبند فلزی، پنج عدد گردن آویز سنگی، سنگ آسیاب، هاونگ و 10حلقه دستبند سكه ای همگی با قدمت 400 سال در این شهرستان كشف و در این رابطه 2 نفر دستگیر شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، عباس كشتگر عنوان كرد: پس از آنكه یك فقره سرقت نافرجام كابل ‌های برق در روستای لوتك به مركز فوریت های پلیسی 110 گزارش و عوامل انتظامی شهرستان هامون برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند، این اشیای عتیقه از مخفیگاه متهمان بدست آمد.
وی در تشریح كشف اشیای عتقیه ادامه داد: در بررسی‌های میدانی مشخص شد 2 مرد كه در حال بریدن كابل‌ها بر روی ستون برق بودند با مشاهده اهالی محل به وسیله یك دستگاه موتورسیكلت متواری شدند.
فرمانده انتظامی هامون افزود: ماموران پاسگاه انتظامی لوتك با سرنخ های به جامانده تحقیقات گسترده ای را آغاز و به 2 سارق سابقه دار مظنون شده و با جمع آوری ادله كافی آنها را در عملیاتی ضربتی دستگیر كردند.
كشتگر اظهار داشت: عوامل انتظامی در بازرسی از مخفیگاه این سارقان تعدادی لوازم مسروقه منزل شامل سنگ ها و مهره های قدیمی، كپسول گاز، موتور كولر، قطعات خودرو، ابزار آلات سرقت به همراه تعدادی اشیاء عتیقه كه قدمت آنها توسط كارشناسان میراث فرهنگی در دست بررسی است را كشف كردند.
وی خاطر نشان كرد: متهمان 30 و 45 ساله تا كنون به 2 فقره سرقت منزل و كابل های برق اعتراف كردند كه با توجه به مستندات كشف شده از مخفیگاه ‌شان با هماهنگی قضایی تحقیقات از آنان برای كشف دیگر جرایم احتمالی ادامه دارد.
3213**6081