ناوگروه ایران با پیام «دوستی و حسن نیت» در كراچی پهلو گرفت

بندر كراچی - ایرنا - ناو گروه پنجاه و هفتم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشكل از سه فروند از رزم ناوهای نیروی دریایی، با «پیام دوستی و حسن نیت»، در بندر كراچی پاكستان پهلو گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اعزامی ایرنا، جمعی از فرماندهان ارشد نیروی دریایی پاكستان، «احمد محمدی» سركنسول جمهوری اسلامی ایران در كراچی، معاون سركنسول و جمعی از كاركنان سركنسولگری ایران در كراچی با حضور در اسكله، به صورت رسمی از ناوگروه ایرانی استقبال كردند.
این ناوگروه شامل ناو نیروبر سنگین «بوشهر» حامل یك فروند بالگرد نظامی نیروی دریایی ارتش، ناو پشتیبانی - رزمی «نیزه» و ناو موشك انداز كلاس پیكان «خنجر»است.
فرمانده ناوگروه پنجاه و هفتم نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به كراچی نیز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اعلام كرد كه این ناوگروه حامل پیام «صلح و دوستی» دولت و ملت ایران برای پاكستان بوده و این سفر، رسم و عرفی است كه بین نیروی دریایی كشورهای جهان انجام می شود.
ناخدا یكم«امیر حسینی ارانی»، هدف اصلی این سفر را نشان دادن «قدرت، صلابت و توانمندی جمهوری اسلامی ایران»عنوان كرد و گفت: این ماموریت ها با عوامل و تدابیر مقام معظم رهبری و انجام رزمایش های مشترك بین دو كشور دوست و برادر ایران و پاكستان انجام می شود.
وی اضافه كرد:در این سفر علاوه بر اینكه بر اساس رسم بین الملل، در مسیر تعمیق روابط با كشور همسایه خود گام بر می داریم، در نظر است تا رزمایش مشترك تجسس و نجات نیز در آب های ساحلی پاكستان برگزار شود.
ناخدا یكم حسینی ارانی، طول مدت اقامت این ناوگروه در بندر كراچی پاكستان را سه روز خواند و گفت: همچنین به مدت دو روز نیز رزمایش دریایی مشترك انجام می شود.
فرمانده ناوگروه پنجاه و هفتم نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران گفت:این رزمایش به منظور تجسس و نجات است كه همكاری بین دو نیروی دریایی برادر و دوست را برای كمك رسانی و انجام فعالیت های انساندوستانه در آبهای آزاد برگزار شده و دو طرف، تجربه، تخصص و دانش خود را در این زمینه در اختیار طرف مقابل قرار می دهند.
وی با بیان روابط و همكاری های خوب میان ایران و پاكستان، گفت:ناوگروه های دو كشور بطور منظم و بصورت متقابل به بنادر یكدیگر سفر می كنند و ضمن انجام رزمایش های مشترك، به تبادل تجربیات می پردازند.
به گزارش ایرنا نوزدهم فروردین ماه سال 96 و در فاصله كمتر از یك ماه پس از حضور ناوگروه نیروی دریایی پاكستان در بندرعباس، یك ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با پیام دوستی و حُسن نیت، با ورود به بندر كراچی پاكستان، از سوی گروهی از فرماندهان عالیرتبه نیروی دریایی كشور میزبان به گرمی مورد استقبال قرار گرفت.
بیست و نهم آبان ماه 96 نیز، ناوگروه صلح و دوستی پاكستان در منطقه یكم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت.
ششم مهرماه 95 و همزمان با هفته دفاع مقدس، ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران متشكل از چهار فروند از رزم ناوهای نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران، با 'پیام دوستی و حسن نیت'، در بندر كراچی پاكستان پهلو گرفت.
همچنین ناوگروه ارتش پاكستان، 22 اسفندماه 95 برای ابلاغ پیام صلح و دوستی در منطقه یكم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حاضر شد.
آساق**6125**1337

سرخط اخبار جهان