ترويج معرفت ديني در كاهش مشكلات جامعه موثر است

آستارا - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان گيلان گفت: اگر معرفت و شناخت خدا به معناي حقيقي در جامعه نهادينه شود، مشكلات اجتماعي و اقتصادي نظير گرانفروشي و احتكار در جامعه برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله رسول فلاحتي روز چهارشنبه در ديدار با روحانيان اهل سنت و شيعه در حوزه علميه آستارا افزود: ترويج دين و ارزش هاي فرهنگي از وظايف اصلي علماست و بايد در اين راستا از ظرفيت نخبگان و چهره هاي علمي و اجتماعي استفاده شود.
وي بيان كرد: خودسازي و تقوا بايد به عنوان شاخص، مورد توجه علما قرار گيرد تا زمينه بيشتر رشد و تعالي فرهنگي، ديني و معرفتي جامعه فراهم شود.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا امام جمعه آستارا نيز در اين ديدار گفت: علماي اين شهرستان با وحدت و همدلي خود، ظرفيت فرهنگي و ديني خوبي ايجاد كرده اند و آئين هاي ملي، مذهبي و مردمي نظير نمازهاي جمعه و جماعات مساجد با شركت پرشور مردم برگزار مي شود.
حجت الاسلام ابراهيم حاتمي رئيس اداره تبليغات اسلامي آستارا نيز گفت: اين شهرستان داراي 92 مسجد است و علاوه بر برپايي نماز جمعه در مركز شهر، در 12 روستا نيز نماز جمعه به امامت علماي اهل سنت اقامه مي شود.
حجت الاسلام ناصر صالحي مدير حوزه علميه آستارا هم بيان كرد: اين مركز علمي در سال 1368 راه اندازي شد و تعداد طلبه ها از شش نفر در سال 85 به 46 نفر در سال جاري افزايش يافته و بيش از 90 درصد طلبه ها بومي شهرستان هستند.
وي افزود: حوزه علميه آستارا جزو 47 حوزه علميه شاخص كشور است و اميدواريم با همت مسئولان و خيران، حوزه علميه خواهران نيز در اين شهرستان راه اندازي شود.
نماينده ولي فقيه در استان گيلان در بدو ورود به اين شهرستان با حضور در گلزار شهدا به مقام آسماني آنان اداي احترام كرد و نشست با مديران و مسئولان ادارات و نهادها و بازديد از پايانه مرزي آستارا از برنامه هاي بعدي اوست.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و 17 درصد جمعيت آن اهل سنت است.
7105 / 7124/2007